Мєдвєдєв заявив, що українські історики обслуговують владу

На думку президента РФ, вплив політики на історію в Україні набагато більший, ніж у Російській Федерації.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вважає, що в Україні спостерігається вплив політики на істориків, які "обслуговують владні побажання". Про це він заявив на зустрічі з російськими істориками, пише ЛІГА.net.

"Ви важливу річ порушили – питання про наші відносини, у тому числі святкові, з нашими найближчими братами, з нашими сусідами, я маю на увазі Україну та Білорусь. Я зараз не кажу про економічну складову, слава Богу, це не той стіл, за яким обговорюються ціни на газ, так що дозвольте мені сьогодні про це з вами не розмовляти", - звернувся Мєдвєдєв до істориків.

"Але те, що було б дуже бажано наших друзів з України та Білорусі залучити до святкування, зокрема і 1150-річчя з моменту виникнення Русі, мені здається, було б дуже і дуже знаменно, незважаючи на те що, скажемо відверто, на мій погляд, я в цьому сенсі не цілком "стерильний", чи що, у своїх оцінках", - зазначив він.

На думку президента РФ, вплив політики на історію в Україні та Білорусі набагато більший, ніж у Російській Федерації. "Тобто він завжди є, і, звичайно, тут теж ми не створимо абсолютно стерильні умови, але, тим не менше, все-таки у нас, на мій погляд, зараз немає ситуації, коли влада дає такі замовлення історикам, а історики відповідні владні побажання обслуговують... Сподіваюся, що так буде завжди. А у цих державах з цим трошки складніше", - наголосив російський президент.

"Але будемо вважати, що це проблеми росту, що це проблеми пошуку якоїсь ідентичності і, може, просто проблеми економічного розвитку", - додав він.

Нагадаємо, 22 липня президент Росії Дмитро Мєдвєдєв запропонував Україні та Білорусі разом з Росією відзначити в 2012 році 1150-річчя російської державності. "2012 рік, він є важливим роком не лише для нашої країни, тим більше що державність наша відповідно до канонічної теорії поширювалася, що називається, з півночі - північного заходу на південь, і в цьому сенсі ми зацікавлені, щоб наші партнери прийняли також в усьому цьому участь", - сказав президент РФ.

Аналітика по темі:

Міфи російської історії: в павутині сталінських легенд

Міфи російської історії: маленькі битви великого князя

Читайте також:

Мєдвєдєв заявив, що правильно казати – "на Україну"

Мєдвєдєв не поїхав до Криму через відмову України об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз"

Мєдвєдєв запропонував Україні разом відзначити 1150-річчя російської державності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: