Мєдвєдєву в Донецьку покажуть "розумний будинок" та нанотехнології

Мєдвєдєву в Донецьку покажуть "розумний будинок" та нанотехнології

Віктор Янукович та Дмитро Мєдвєдєв / Фото: УНІАН

Донецьк готується до візиту Дмитра Мєдвєдєва. Росіянам покажуть останні напрацювання в області нанотехнологій.

У Донецьку тривають останні приготування до II міжрегіонального українсько-російському форуму, який пройде у ВЦ "Експодонбас" з 18 по 19 жовтня. Унікальність форуму-2011 в тому, що участь у ньому візьмуть президенти України та Росії Віктор Янукович та Дмитро Мєдвєдєв.

ЗМІ очікують, що глави держав обговорять питання нової газової угоди. Офіційно ж оголошена поки тільки тема форуму – "Науково-технічне співробітництво регіонів і міжрегіональна виробнича кооперація".

Як розповів газеті "Сегодня" начальник головного економічного управління Донецької міськради Сергій Нікітенко, головними темами донецьких стендів стануть енергозберігаючі та сучасні нанотехнології, екологічні проекти (проблема утилізації териконів) тощо.

"Мало хто знає, але у нас в Донецьку є один з провідних інститутів в СНД, який займається нанотехнологіями (фізико-технічний інститут ім. А. А. Галкіна)", - повідомив він.

"Вони покажуть росіянам свої останні напрацювання в області нанотехнологій. Також ми презентуємо багатоквартирний "розумний будинок", який введено в експлуатацію на вулиці Набережній. Там, зокрема, повністю автоматизований облік і споживання всіх комунальних послуг та всі енерговитрати прораховуються в режимі онлайн", - розповів Нікітенко.

Як пише "Сегодня" з посиланням на джерело в Донецькій облдержадміністрації, в Донецьку вже тиждень живуть близько 100 росіян з протокольної служби Мєдвєдєва, які погоджують з місцевою владою найдрібніші нюанси візиту президента РФ.

"Крім Мєдвєдєва, до Донецька, зокрема, має приїхати мер Москви Сергій Собянін і Олександр Мішарін, губернатор Свердловської області, в якій, як і на Донбасі, багато потужних метвиробництв. Завдання з нашого боку - надати максимальне сприяння представникам протокольної служби з Росії", - розповіло джерело.

У МВС, ДАІ та СБУ Донецька поки не розкривають, скільки саме правоохоронців будуть задіяні в охороні двох президентів і громадського порядку. "Ну зрозумійте ви, ми не можемо вам розповісти, як конкретно будемо протистояти можливим негативним ситуаціям (проявам агресії, тероризму тощо)", - пояснив начальник прес-служби УСБУ в Донецькій області Олександр Балабанцев.

Водночас співробітник спецслужби у відставці на умовах анонімності розповів "Сегодня", як органи забезпечують безпеку перших осіб держави під час масових заходів.

"Офіційна охорона буде чітко виділятися з натовпу і таким чином відтягувати на себе увагу потенційних зловмисників. А інша частина, набагато більш численна, буде "замаскована" під чиновників, звичайних учасників заходу. Їхнє завдання - стежити за публікою, і в разі виникнення загрози для перших осіб швидко і тихо нейтралізувати небезпеку. Крім цього, переодягнені під кого завгодно, хоч під двірників, хоч просто під донеччан, співробітники спецслужб патрулюватимуть вулиці і підходи до будівель, де заплановані зустрічі президентів. А про банальні металошукачі та огляд особистих речей я вже й не кажу", - розповіло джерело.

Готовими до візиту двох президентів мають бути і прості донеччани. ДАІ попереджає, що 18 і 19 числа тимчасово обмежать рух в центрі міста - на вул. Артема, вул. Челюскінців, проспектах Київський і Титова. Якогось особливого графіка немає, ДАІ буде перекривати вулиці на момент пропуску спецколони.

Таємницею залишається і назва готелю, де зупиниться Дмитро Мєдвєдєв. У зірковому "Донбас Паласі", де найкращі номери (королівський і президентський) коштують від 13 тис. грн. на добу, заявили, що не можуть оприлюднити дані про заброньовані номери.

Не виключено, що президент РФ може зупиниться в менш зірковому "Шахтар Плаза", який відкриється 19 жовтня після масштабної реконструкції. Цей готель більш зручний в цілях безпеки: він розташований біля ВЦ "Експодонбас", де пройде економічний форум.

Читайте також:

Донецьк готується до візиту Мєдвєдєва: у місті кладуть новий асфальт

Мєдвєдєв з Януковичем подивляться футбольну битву на "Донбас-Арені"

За що судили Тимошенко: хроніка "газової війни" 2009-го року

Путін не зацікавлений, щоб Україна була успішною - Касьянов

Повʼязані теми:

Наступна публікація