МЗС: ЧФ РФ після 28 травня 2017 р. повинен піти з України

ЧФ РФ після 28 травня 2017 р. повинен залишити територію України.

Про це говориться у коментарі речника МЗС України Василя Кирилича у зв'язку із заявою міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова про перебування ЧФ РФ на території України. "Такою є вимога Конституції України, згідно з якою на території нашої держави не допускається розташування іноземних військових баз", - наголошується в коментарі.

"Хотів би ще раз наголосити, що українська сторона не має наміру продовжувати дію базових угод щодо ЧФ РФ після 2017 р. І це питання не може бути предметом для дискусії. Ми пропонуємо чітку і зрозумілу логіку дій: завчасно узгодити усі складові виведення ЧФ РФ із території України - як військово-технічні, так і соціальні. Такий підхід унеможливить риторику про неготовність чи неочікуваність виведення військових формувань ЧФ РФ із території нашої держави", - говориться в коментарі.

Кирилич вважає, що "заяви російських високопосадовців про доцільність переговорів із питання виведення ЧФ РФ на більш пізньому етапі є нічим іншим, аніж спробою затягти термін перебування Чорноморського флоту і залишити його в "дарунок" Україні ще на кілька років".

"Така позиція не впливає на зміну терміну перебування ЧФ РФ, однак може ускладнити російській стороні процес вчасної і комплексної підготовки до виведення військових формувань. А зміна урядів України чи будь-які інші внутрішньополітичні процеси не можуть бути підставою для зміни позиції України з цього питання. Бо вона визначена Конституцією нашої держави", - наголошується в заяві.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: