МЗС добиватиметься скасування плати за візи для українців

Крім того Міністерство закордонних справ домагатиметься від усіх шенгенських країн уніфікації документів, необхідних для одержання візи.

Українська сторона домагатиметься скасування візових зборів при оформленні віз в країни Європейського Союзу для українських громадян, заявляє заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв.

"Ми визначили (на нараді), що наступним етапом повинні стати постановка і відпрацювання питань скасування візових зборів, які платять наші громадяни при отриманні віз", - сказав Єлісєєв на брифінгу за результатами наради у президента Віктора Ющенка з міграційно-візових питань між Україною і ЄС.

Єлісєєв навів статистику, згідно з якою за останній рік кількість українських громадян які отримали Шенгенські візи збільшилася. Так, в 2007 році було видано 435 тис. віз, а вже в 2008 році - 1 млн 22 тис.

У свою чергу керівник Державної прикордонної служби Микола Литвин нагадав, що в даний час Україна має безвізовий режим з 51 країною з 39 країнами в однобічному режимі, згідно з указом президента і 12 з країнами на паритетній основі - 10 країн СНД, Китай і Монголія. (Нагадаємо, у середині квітня держави "Центральноамериканської четвірки" - Гватемала, Сальвадор, Гондурас та Нікарагуа - ввели безвізовий режим для громадян України – ТСН.ua).

Також МЗС працює над можливістю зменшення кількості документів, які необхідні для подачі на отримання віз в країни ЄС.

За словами Єлісєєва, Україна повинна зробити все для того, щоб уніфікувати кількість документів, необхідних оформленні візи.

Заступник міністра повідомив, що Україна виступає за те, щоб для отримання візи у всі країни Шенгенської зони перелік документів має бути однаковим. "Саме над цим зараз ми працюємо. Я думаю, що це питання буквально найближчим часом вирішимо", - сказав Єлісєєв.

Він додав, що європейські країни проблему з такою великою кількістю документів визнали і мають намір вжити заходи з уніфікації їх кількості на подачу.

Єлісєєв також прокоментував той факт, що українські громадяни при оформленні шенгенської візи подають підроблені документи. За його словами, "дійсно ця проблема існує".

Він відзначив, що 5-6% відмов в подачі візи для українських громадян обґрунтовується тим, що вони подають підроблені документи для оформлення.

Нагадаємо, сьогодні, 12 червня, президент Віктор Ющенко доручив Міністерству закордонних справ і дипломатичним установам жорсткіше контролювати виконання країнами - членами Європейського Союзу домовленостей про спрощення візового режиму з Україною.

Читайте також:

Ющенко доручив МЗС захистити українців від дискримінації з боку ЄС

Україна змусить Чехію відповісти за сифіліс

У Ющенка підготували лист про порушення при оформленні віз ЄС

Гондурас скасував візи для України

ВідеоЄлісєєв про скасування плати за візи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: