МЗС і Червоний Хрест узгодили дії для захисту захоплених Росією українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відбулася зустріч заступниці міністра закордонних справ Олени Зеркаль з главою місії МКЧХ.

Міністерство закордонних справ та Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) узгодили спільні дії щодо захисту українських військовополонених, захоплених в результаті російської агресії в акваторії Керченської протоки.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС.

Зазначається, що у вівторок, 27 листопада, відбулася зустріч заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль з главою місії МКЧХ в Україні Аланом Ешліманном.

Під час бесіди сторони обговорили питання, пов’язані із забезпеченням доступу до українських військовополонених моряків, захоплених 25 листопада в результаті російської агресії проти кораблів ВМС України в акваторії Керченської протоки.

Зеркаль поінформувала Ешліманна про направлення російській стороні ноти МЗС України з категоричною вимогою невідкладно і в повному обсязі забезпечити усі законні права захоплених українських військовослужбовців, а також невідкладно допустити до них представників МКЧХ.

Сторони домовились про підтримку регулярного діалогу та обміну інформацією стосовно стану здоров’я українських військовополонених, відповідності умов утримання вимогам гуманності, а також дотримання їхніх прав за міжнародним гуманітарним правом.

 

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

В ніч проти 26 листопада РНБО провела екстрене засідання та запропонувала ввести в Україні воєнний стан у зв'язку з агресією Російської Федерації в Азовському морі.

Після рішення Радбезу спікер Верховної Ради України Андрій Парубій скликав позачергове засідання Верховної Ради на понеділок, 26 листопада, о 16:00. Президент Петро Порошенко, своєю чергою, ввів у дію рішення та вніс до Верховної Ради законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", який згодом затвердили українські депутати.

ВідеоХарактер пошкоджень катера "Бердянськ" свідчить про стрілянину по українських моряках

Українські військово-морські сили проаналізували характер пошкоджень, що їх отримав катер "Бердянськ" від артилерійського обстрілу. Видно, що окупанти цілеспрямовано цілили, аби знищити особовий склад, а не пошкодити корабель. Величезна дірка розташована саме в рубці судна, де були матроси. 

Характер пошкоджень катера "Бердянськ" свідчить про стрілянину по українських моряках

Залиште свій коментар

Вибір редакції