МЗС надіслало термінову ноту РФ через недопуск омбудсмена до політв'язнів

Дата публікації
Перегляди
817
Поділитись:
WhatsApp
Viber
МЗС надіслало термінову ноту РФ через недопуск омбудсмена до політв'язнів

Фото: facebook.com/UkraineMFA

Раніше Денісовій відмовили у відеозв'язку з Сенцовим.

Міністерство закордонних справ України надіслало термінову ноту Росії через недопуск уповноваженого ВР з прав людини до політичних в'язнів, незаконно утримуваних в РФ. 

Про це повідомила спікер відомства Мар'яна Беца.

"Надіслали термінову ноту РФ щодо забезпечення безперешкодного допуску омбудсмена України Людмили Денісової до українських політв'язнів в РФ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій відмовили у відеозв'язку з українським режисером Олегом Сенцовим

25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе.

31 травня екс-кандидатка у президенти РФ Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування. Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш.

Омбудсмен Людмила Денісова протягом п'яти днів намагалася зустрітися із Сенцовим, однак їй відмовили навіть у відеозв'язку. Денісова попередила про небезпеку голодування Сенцова - він майже не встає з ліжка. Сам Сенцов відмовився просити у Путіна помилування.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
817
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація