МЗС не виключає, що Керченську протоку також поділять у Гаазі

В МЗС допускають, що якщо Україна та Росія не зможуть домовитися про розподіл Азовського моря, вони звернуться до міжнародного права.

Заступник міністра закордонних справ Олександр Купчишин гіпотетично допускає можливість розгляду Міжнародним судом ООН питання про розмежування морських просторів і Керченської протоки між Україною і Росією.

Про це він сказав на прес-конференції в середу, відповідаючи на питання, чи може Міжнародний суд ООН ухвалити рішення з делімітації моря та Керченської протоки між Україною і Росією.

"Впевнений, рішення Міжнародного суду ООН є дуже серйозним прецедентом у подальшому розгляді аналогічних питань, тому посилання на це рішення стає невід'ємною частиною міжнародного прецедентного права", - сказав він.

За словами Купчишина, говорити про те, чи може питання про делімітацію Азовського і Чорного морів і Керченської протоки розглядати Міжнародний суд ООН складно, оскільки в цьому питанні "є своя специфіка".

Дипломат пояснив, що Азовське море омиває тільки дві країни.

"Однак, якщо не вдасться нам з Росією домовитися на двосторонньому рівні, то буде застосовуватися міжнародне право", - резюмував він.

Нагадаємо, 3 лютого Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс вердикт за позовом Румунії до України про делімітацію морського кордону між цими країнами в Чорному морі. До Румунії перейшло 79,34% спірних територій Чорноморського шельфу.

Читайте також:

Справа Зміїного: на боці України нафти більше, але вона ефемерна
На українському кордоні замерзають 20 російських верблюдів
"Газова війна" значно погіршила ставлення росіян до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: