МЗС: опозиція використовує своїх європейських друзів для шантажу України

МЗС асудив спроби представникiв української опозицiї "використовувати мiжнародний аспект, що призводить до створення перешкод у євроiнтеграцiї України".

Мiнiстерство закордонних справ роз'яснило iноземним дипломатам ситуацiю навколо судового процесу над екс-прем'єром Юлiєю Тимошенко.

Про це заявив директор департаменту iнформацiйної полiтики МЗС Олег Волошин.

"Ми, безумовно, свою позицiю доносимо, аргументуємо, спiлкуємося з посольствами iноземних держав", - сказав він.

Волошин додав, що в цьому випадку вiдбувається "безпрецедентне залучення мiжнародного спiвтовариства до цього судового процесу".

"Правоохороннi органи йдуть на безпрецедентну вiдкритiсть", - сказав він.

Крiм того, Волошин засудив спроби представникiв української опозицiї "використовувати мiжнародний аспект, що призводить до створення перешкод у євроiнтеграцiї України".

"За допомогою своїх прибiчникiв i союзникiв ми бачимо фактично спроби шантажувати Україну тим, що, якщо, наприклад, судову справу не буде припинено, то не буде підписано угоду про асоцiацiю", - додав він.

На його думку, така поведiнка опозицiї є неприйнятною, i МЗС у цiй ситуацiї захищає не конкретну судову справу, а право України здiйснювати правосуддя i ту "величезну роботу, яку вже зроблено на шляху пiдписання угоди про асоцiацiю".

Крім того Волошин заявив, що законнiсть дiй державних чиновникiв України може визначати тiльки український суд, а не iншi країни.

Коментуючи заяву МЗС Росії про законнiсть пiдписаних у 2009 роцi урядом Тимошенко газових контрактів, він сказав:

"Було б дивно, якби РФ угоди, пiдписання яких викликало величезне свято в росiйської сторони, росiйського керiвництва, не захищала".

Вiн додав, що вiдповiднiсть або невiдповiднiсть дiй українських державних чиновникiв може визначати лише український суд.

Нагадаємо, Тимошенко обвинувачується у перевищенні службових повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Росією на постачання і транзит газу. Стаття, яку їй інкримінують, передбачає до 10 років позбавлення волі.

Читайте також:

Намети біля Печерського райсуду можуть знести у вівторок

Судові виконавці повідомили прихильникам Тимошенко про заборону проведення акцій

Опозиція: цієї ночі міліція знесе намети біля Печерського суду

Прихильники Тимошенко прорвали кордон міліції: "Беркут" розпочав арешти

ВідеоМЗС: опозиція використовує своїх європейських друзів для шантажу України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: