МЗС: остаточне рішення по ЧФ РФ повинні прийняти парламенти обох країн

В МЗС заявили, що договір вступить в силу після його ратифікації парламентами обох країн і будуть завершені відповідні внутрішньодержавні процедури.

Остаточне рішення про продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Україні повинні прийняти парламенти двох країн, пояснили в Міністерстві закордонних справ України.

"Відповідно до положень підписаної угоди (між Україною і Росією про перебування ЧФ РФ), воно вступить в силу тільки після його ратифікації парламентами обох країн, і будуть завершені відповідні внутрішньодержавні процедури", - пояснили в департаменті інформаційної політики МЗС України.

Джерело пояснило, що згідно угоді, що діє, по базуванню ЧФ РФ від 1997 року, було передбачено автоматичне продовження його дії на наступні 5 років у випадку, якщо одна із сторін не заявить про бажання вийти з нього.

"Таким чином, некоректно говорити про те, що 28 травня 2017 року - це дата автоматичного розірвання угоди", - підкреслили в МЗС.

Крім того, у відомстві відзначили, що ні в одному з положень Конституції України не вказаний граничний термін тимчасового перебування ЧФ РФ на території України, і тому підписана в середу угода не протирічить Основному закону.

Як повідомлялося, термін перебування Чорноморського флоту РФ в Криму продовжується на 25 років, повідомив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв в середу після переговорів з президентом України Віктором Януковичем.

Читайте також:

Опозиція: Янукович розпродає Україну

Янукович дозволив ЧФ РФ залишитись в Криму ще на 25 років

Янукович і Мєдвєдєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: