МЗС помітило "якісний перелом" у відношенні ЄС до України

25 депутатів від усіх семи політичних груп Європарламенту і кілька незалежних парламентаріїв показали високий інтерес цього органу до України.

Дебати в Європарламенті, які пройшли 24 листопада, напередодні прийняття резолюції щодо України, показали високий інтерес цього органу до нашої країни, відзначають в українському зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин, в рамках дискусії виступили 25 депутатів від усіх семи політичних груп Європарламенту і кілька незалежних парламентаріїв.

За його оцінкою, дебати показали "якісний перелом" у настрої європейської еліти, оскільки багато членів Європарламенту "говорили про необхідність не просто підштовхувати Київ до реформ, а й робити самому Євросоюзу вагомі кроки назустріч Україні".

"Рідко яка тема викликає таку активність і інтерес в головному представницькому органі Євросоюзу. Головний сигнал, який звучав у висловлюваннях більшості учасників дискусії: Європарламент не бажає бути втягнутим у внутрішньоукраїнську політичну боротьбу", - повідомив Волошин.

За його словами, Україна є ключовим партнером для ЄС і важливим фактором стабільності на континенті.

"Жоден з виступаючих не поставив під сумнів щирість прагнення і керівництва України, і українських громадян рухатися в бік Євросоюзу та інтегруватися з ним у всіх сферах", - додав представник МЗС.

"Легко передбачити, що окремі опозиційні українські політики і ЗМІ спробують вишукати в запланованій до утвердження сьогодні резолюції Європарламенту зручні для себе елементи критики деяких подій і процесів в Україні", - зазначив він. Однак, за словами Волошина, важливим сигналом у ході дебатів було те, що Європарламент різко заперечує проти використання його заяв для боротьби між опозицією і владою.

"Європарламент звертається до всіх українців і зацікавлений, щоб будь-які його оцінки сприймалися як стимул до руху вперед, а не в якості демотивуючого осуду", - зазначив директор департаменту МЗС України.

"На думку МЗС, ця резолюція стане тестом для українських політиків та журналістів на здатність відокремлювати державні інтереси від суто політичних і корпоративних", - сказав він.

За словами Волошина, резолюція, яку збирається прийняти Європарламент, має видатне значення для України, тому що в ній буде звучати заклик до Європейської комісії скасувати візи для українців та прискорити переговори про створення зони вільної торгівлі.

Як відомо, у четвер планується ухвалення Європарламентом резолюції щодо України.

Читайте також:

Єропарламент попросив Януковича перевірити СБУ

Заради безвізового режиму ЄС зажадав від України масштабних змін

Європарламент підготував Януковичу розгромні резолюції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: