МЗС пообіцяло не здавати Росії Тузлу

Під час поділу Керченської протоки Україна готова шукати такі моделі, які дозволять російським судам "почувати себе нормально", але Тузлу росіянам не віддасть.

Україна наполягатиме на чіткому розмежуванні кордону з Росією в Керченській протоці, повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.

За його словами, Україна готова йти на компроміси з економічних питань, і шукати такі моделі, які дозволять судам під російським прапором "почувати себе нормально", проходячи цією протокою.

Водночас, наголосив Волошин, питання про приналежність Тузли не розглядається.

"Тузла взагалі не обговорюється, це українська територія", - сказав він.

Україна та Росія намагаються розділити Керченську протоку з 1996 року. Конфліктність питання полягала в тому, що позиція української сторони ґрунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами. В цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, по якому судна проходять до декількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна й пропонує провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

17 травня під час візиту до України президента РФ Дмитра Мєдвєдєва Україна і Росія уклали угоду про демаркацію державного кордону.

Того ж дня після переговорів з Медведєвим президент Віктор Янукович висловив сподівання, що питання делімітації морського кордону між Україною і РФ буде вирішено позитивно.

Читайте також:

Україна віддасть Росії частину Азовського моря

Огризко: Україна буде змушена поступитися у Керченській протоці

Янукович і Мєдвєдєв поділили державні кордони

Україна може втратити Тузлу згідно з угодою про делімітацію україно-російського кордону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: