МЗС пояснило, чому Україна відмовилась від НАТО

В МЗС констатують, що коли формувалася нова Європа на чолі з ЄС і НАТО, Україна відверто запізнилася на цей потяг.

Зміна зовнішньополітичного курсу України, що передбачає відмову від вступу в НАТО, - адекватна реакція на зміни у світі. Про це заявив заступник глави МЗС Костянтин Єлисєєв.

Єлисєєв уточнив: "Те, що відбувається в українській зовнішній політиці - це свого роду перезавантаження, викликане як суб'єктивними, так і об'єктивними причинами. Головна об'єктивна причина - зміни, які відбуваються навколо нас".

За словами заступника міністра, останнім часом у Північноатлантичному альянсі сталися кардинальні зміни. "Сьогодні це вже не військовий блок або союз, це організація безпеки з принципово новим баченням, новою постановкою завдань, новими проблемами, партнерами", - заявив він, додавши, що такі самі кардинальні зміни сталися і в сусідній Російській Федерації. "Росія стала сильнішою, вона стала більш консолідованою, упевненою в собі, у неї є власна зовнішньополітична харизма, з якою не можна не рахуватися", - сказав він.

Зміни зовнішнього курсу, зазначив Єлисєєв, сталися і в США: "Ця держава вже з принципово новою зовнішньою політикою".

Говорячи про Україну, Єлисєєв поцікавився: чи "Могла вона (Україна - ред.) собі дозволити не змінюватися? Чи могла вона існувати за законами міжнародним стосунків десятирічної або п'ятирічної давнини? Звичайно, не могла".

Заступник міністра закордонних справ упевнений: сьогодні головне питання полягає в тому, як саме змінювати зовнішньополітичний курс. "Минулого разу, коли формувалася нова Європа на чолі з ЄС і НАТО, Україна відверто запізнилася на цей потяг. Стояти на колії і чекати, коли він повернеться, повторюючи гасла вчорашнього дня, - це не для нас. Нам треба робити висновки з вчорашніх поразок і не повторювати помилок", - підсумував він.

Як повідомлялось, 3 червня Верховна рада прийняла за основу запропонований президентом Віктором Януковичем проект закону "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики".

У своєму законопроекті "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" Янукович пропонує виключити із законодавства норми, за якими держава інтегрується в євроатлантичний простір безпеки і хоче набути членство в НАТО.

Також президент пропонує визначити пріоритетною засадою зовнішньої політики набуття нашою державою членства в Європейському союзі.

Читайте також:

Росія вважає, що Україна повинна зняти з порядку денного питання про вступ до НАТО

НАТО поважає рішення України відмовитися від членства в Альянсі

Янукович офіційно відмовився від НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: