МЗС придумало, чому не пустило російського журналіста до України

Заборону на в'їзд до України російському журналісту поставили відповідні правоохоронні органи.

Журналіст телеканалу "Россия" Ігор Бєлокопитов, якого 18 вересня не пустили на територію України, не мав акредитації в Міністерстві закордонних справ України для здійснення професійної діяльності на території країни.

Про це сьогодні, 22 вересня, повідомив прес-секретар МЗС України Василь Кирилич.

Він зазначив, що всі іноземні журналісти повинні отримати акредитацію перед тим, як приступити до роботи на території України.

"Вказаний журналіст не звертався в МЗС України за акредитацією стосовно здійснення своєї професійної діяльності на території України", - сказав Кирилич.

Разом з тим, за його словами, заборону на в'їзд до України російському журналісту поставили відповідні правоохоронні органи.

"Зі свого боку МЗС повідомляє про відсутність акредитації", - зазначив Кирилич.

З іншого боку, між Україною і Росією діє безвізовий режим для громадян обох країн. Бєлокопитов насправді мав право в'їзду до України як громадянин Росії, але не мав права займатися професійною журналістською діяльністю без акредитації МЗС України.

18 вересня, в Україну не пропустили оператора телеканалу "Россия" Ігоря Бєлокопитова, який їхав у складі знімальної групи.

"Мене затримали на митниці, допитали, після чого обшукали. Потім мені повідомили, що за брехливу інформаційну пропаганду проти України мені заборонений в'їзд у цю країну протягом п'яти років", - повідомив Бєлокопитов.

У свою чергу, Державна прикордонна служба України заявила, що "знімальну групу ніхто не затримував, ніхто не обшукував, просто одого з них не пропустили на територію України, оскільки Держприкордонслужба мала доручення від правоохоронних органів щодо заборони на в'їзд". Того ж дня о 14:00 журналіст вилетів до Москви.

Посольство Росії в Україні направило ноту в МЗС України, а також листа до Державної прикордонної служби України з проханням роз'яснити причини відмови у в'їзді на територію України оператору телеканалу "Россия" Ігорю Бєлокопитову.

Оператор Ігор Бєлокопитов брав участь у зйомках фільму Аркадія Мамонтова "Свій - чужий" про участь громадян України в серпневій війні 2008 року в Грузії. Нагадаємо, що цей фільм Міноборони України назвало провокацією. Спростування інформації із цього фільму було однією з умов дозволу на мовлення в Україні каналу "РТР-Планета" (міжнародна версія "России").

Нині знімальна група Аркадія Мамонтова їхала до України для зйомок нового фільму. Самого пана Мамонтова у складі групи не було, він мав намір прилетіти до Києва пізніше.

Читайте також:

В "Борисполі" затримали російських журналістів

Оператору телеканалу "Росія" заборонили в’їзд в Україну

СБУ: російського оператора не пустили через брехню про українців

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: