МЗС просить Януковича знати своє місце

Міністерству закордонних справ України не сподобалось те, про що лідер Партії регіонів розповідав у Москві.

У Міністерстві закордонних справ зазначають, що визначення зовнішньополітичних пріоритетів України належить до виключної компетенції президента та Верховної ради України, а не лідерів політичних партій.

Про це йдеться у коментарі прес-служби МЗС щодо заяв лідера Партії регіонів Віктора Януковича на з’їзді партії „Єдина Росія” 20 листопада у Москві.

Як зазначається у коментарі, Янукович, виступаючи на з’їзді, порушив деякі питання зовнішньої політики України.

Некоректно прозвучала теза Януковича щодо реанімації Єдиного економічного простору, відзначають в МЗС. Відомо, що після започаткування переговорів з Європейським Союзом про всебічну та поглиблену зону вільної торгівлі питання щодо формування ЄЕП втратило свою актуальність.

Віктор Янукович
УНІАН
Віктора Януковича попросили вибирати слова
"Не менше здивування викликає й озвучена Януковичем на зазначеному з’їзді позиція щодо конфлікту у Грузії. Важко собі уявити, щоб політик національного масштабу так відверто асоціював себе з позицією держави, яка вдалася до непропорційного застосування сили, грубо порушила норми міжнародного права і, визнавши незалежність Південної Осетії та Абхазії, була засуджена міжнародним співтовариством.

І ще одне. Наївними виглядають твердження лідера Партії регіонів про спроможність політичних сил стати гарантом стабільності відносин між Україною та РФ. Це – ілюзія. Лише державні інститути влади здатні гарантувати розвиток двосторонніх відносин", йдеться у коментарі.

20 листопада у Москві, у ході зустрічі з російським прем`єром Володимиром Путіним, Янукович наголосив, що Партія регіонів і "Єдина Росія" як найвпливовіші політичні сили в двох країнах виступатимуть гарантами стабільності відносин між Україною та Росією.

У ході з’їзду він не виключив, що Україні необхідно звернутися до Росії по допомогу для виходу з економічної кризи.

Також, на переконання Януковича, у нинішніх економічних умовах необхідно повернутися до питання створення Єдиного економічного простору Росії та України.

Крім того, лідер Партії регіонів висловив думку, що участь України у південноосетинському конфлікті значно зіпсувала російсько-українські відносини. Він упевнений, що українська влада, а саме президент Віктор Ющенко, виступили на одній із сторін конфлікту, що є неприйнятним для України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: