МЗС РФ: українська держава тримається на росіянах

Офіційна РФ закликала росіян боротися за права "мови третини мільярда людей", які начебто утискаються в Україні.

Міністерство закордонних справ Російської Федерації назвало росіян державоутворюючим народом в Україні та висловило стурбованістю ситуацією, що склалася тут із російською мовою.

Відповідну заяву оприлюднив директор департаменту по роботі зі співвітчизниками за кордоном МЗС РФ Олександр Чепурін. Він висловив обурення тим, що російська мова не має офіційного статусу в Україні.

"В Україні, де росіяни є державотворчим народом і де більшість населення в родині та взагалі в побуті використовує російську мову, в російської мови немає офіційного статусу. При цьому планомірно проводиться лінія на звуження сфери її застосування та на демонтаж системи освіти російською мовою", - сказав дипломат.

Він нагадав, що зараз російська є державною мовою в Білорусі та використовується, як офіційна, у Киргизстані. "На значній же частині пострадянського простору стан російської мови, на жаль, є непростим", - обурився він, зазначивши, що така ситуація спостерігається зокрема в Україні.

За словами Чепуріна, в Україні  зменшується кількість освітніх установ з навчанням українською, створюються нерівні можливості під час вступу молоді до вищих навчальних закладів.

"Російськомовне населення позбавляється можливості не тільки дивитися телебачення рідною мовою, але навіть читати анотації до ліків. Не кажучи вже про курс на витіснення російської мови з усіх сфер офіційного застосування, причому не тільки в столиці, але навіть в місцях переважного проживання російськомовних", - також наголосив дипломат.

Він висловив переконання в тому, що російська мова була й залишається однією з провідних та найбільш поширених світових мов. "Її вважають рідною близько 130 мільйонів громадян Росії і 30 мільйонів осіб в ближньому і дальньому зарубіжжі. Понад 114 мільйонів володіють російською мовою, як другою, або знають її, як іноземну. Таким чином, практично третина мільярда людей на планеті розмовляє російською мовою", - сказав він.

На думку Чепуріна, російські співвітчизники за кордоном повинні активно відстоювати своє право використовувати рідну мову. "Домогтися від влади країни проживання бажаної реакції можна тільки при усвідомленні спільності своїх інтересів і, відповідно, координації дій з відстоювання свого права на використання російської мови, на збереження своєї етнокультурної самобутності", - додав він.

Нагадаємо, раніше офіційна РФ неодноразово заявляла про утиски російської мови в Україні. У свою чергу, президент Віктор Ющенко запевняв, що проблеми російської мови в Україні не існує, а захищати треба українську мову.

Разом із тим, лідер Партії регіонів Віктор Янукович неодноразово обіцяв зробити російську мову державною в разі перемоги на президентських виборах.

При цьому Янукович запевняв, що для введення другої державної мови достатньо простого голосування Верховної ради, що суперечить Конституції.

Читайте також:

У Запоріжжі до приїзду Ющенка заклеїли всі вивіски російською

Севастопольських школярів змушують вивчати російський тюремний жаргон

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Донецьк відмовився робити російську мову державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: