МЗС РФ: Янукович має дружити з Росією задля інтересів України

Офіційна Москва вважає, що без тісних відносин із нею президент України ніколи не зможе працювати в інтересах свого народу.

Офіційна Москва вважає, що Україною повинен керувати проукраїнський президент, діяльність якого буде спрямована на встановлення тісних відносин із Росією. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, коментуючи вступ Віктора Януковича на президентську посаду.

"Ми хочемо, щоб Україною керували проукраїнські лідери. Коли це так, коли Україною керує проукраїнський президент, він думає про корінні інтереси своєї держави. А якщо він про них думає, то, без сумнівів, він буде думати про нормальні, тісні відносини з Російською Федерацією, як і з іншими сусідами", - наголосив дипломат.

Він також висловив переконання, що за президентства Януковича Москва і Київ зможуть вирішувати всі проблеми на основі взаємної поваги. "Думаю, не дивлячись на наявність проблем - а вони добре відомі - у нас є всі підстави, щоб вирішувати їх на основі взаємної поваги, на балансі дотримання інтересів один одного", - відзначив Лавров.

"Хай не всі підтримали цей курс - значна частина виборців проголосувала не за нього - мені здається, що зараз є хороша основа для того, щоб українське суспільство консолідувалося", - також відзначив міністр.

Він нагадав, що попередня українська влада за президентства Віктора Ющенка не завжди діяла в інтересах розвитку відносин з Росією. В той же час, глава МЗС РФ запевнив, що ніхто не намагатиметься ставити перед Україною питання вибору між заходом і Росією, як ставили питання після Помаранчевої революції політичні лідери в Європі.

"Вони ще п'ять років тому відкрито заявляли - Україна має вибрати, з ким вона: з Європою чи з Росією. Це суперечить всім тим принципам, на яких побудовано загальноєвропейське співробітництво, і за які так борються в інших питаннях наші західні партнери", - наголосив Лавров.

Він вкотре наголосив, що бачить з боку Януковича бажання рухатися до вирішення україно-російських проблем на підставі взаємної поваги.

Нагадаємо, російська сторона в цілому схвально сприйняла обрання Януковича українським президентом. Зокрема, керівник адміністрації президента РФ Сергій Наришкін назвав прихід лідера Партії регіонів до влади знаменною подією, яка сприятиме поліпшенню відносин України та Росії.

5 березня Янукович має здійснити візит до Москви, перед цим він відвідає Брюссель. Після цього до України має приїхати російський президент Дмитро Мєдвєдєв.

Читайте також:

У Мєдвєдєва інавгурацію Януковича назвали "знаменною подією для України"

Янукович відвідає Москву 5 березня

Мєдвєдєв відвідає Україну після візиту Януковича до Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: