Україна уклала мир, але звинувачує Росію у неповазі

МЗС України заявило, що Росія хоче дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні.

Міністерство закордонних справ України заявляє про "газову атаку" Росії з метою дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні, зруйнувати її газотранспортну систему і підбурюванні проти неї європейських партнерів. Про це йдеться в заяві МЗС України, розміщеному на офіційному сайті відомства у вівторок.

" Яскравим свідченням такого тиску послужив спланований характер "газової атаки" Росії з метою дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні, зруйнувати її газотранспортну систему. Навіть після фіаско в реалізації цих планів щодо свого „стратегічного партнера” й у підбурюванні проти України її європейських партнерів, російські можновладці й надалі не знаходять в собі сили зупинити інформаційний наступ на Україну", - мовиться в заяві.

У документі також підкреслюється, що в Україні "вже виробився стійкий імунітет до недружніх і зневажливих заяв", які час від часу звучать з вуст вищих посадовців РФ в адресу української сторони.

"Ця неврівноважена риторика підхоплюється слухняною партійною елітою і контрольованими ЗМІ Російської Федерації", - додали в МЗС України.

Кремль, наголошується в заяві, постійно здійснює "неприкритий тиск" на Україну і її незалежну зовнішню і внутрішню політику, "апелюючи до міфу про слов'янську єдність, цинічно експлуатуючи тему багаторічних історичних зв'язків".

Останнім прикладом такого тиску в МЗС України назвали вислови посла РФ в Україні Віктора Черномирдіна, який "в неповажному тоні коментує внутрішню ситуацію в Україні".

"Можна і не знати Віденської конвенції про дипломатичні відносини, але елементарна етика вимагає хоч би пошани до країни, в якій ти працюєш. До якого ступеня потрібно не любити країну перебування, щоб так зухвало і цинічно про неї висловлюватися?" - заявили в українському зовнішньополітичному відомстві.

"Слід усвідомлювати, що український і російський народи не пробачать тим, хто своїми заявами й ідеями штучно розпалює ворожнечу між ними, зводить нанівець зусилля з налагодження добросусідських і рівноправних відносин на основі норм міжнародного права", - підсумували в заяві.

Як повідомлялося, посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін заявив, що в майбутньому Росія може відмовитися від використання газотранспортної системи України для транспортування газу до Європи. 

Читайте також:

Черномирдін хоче пустити українську трубу на металобрухт

У Ющенка газовий контракт викликає розчарування

Європа отримала російський газ

Черномирдін хоче пустити українську трубу на металобрухт

У Ющенка газовий контракт викликає розчарування

Європа отримала російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: