МЗС: Росія ігнорує майнові інтереси України

Міністерство закордонних справ України не покладає спроб одержати права на частину радянського майна.

У Міністерстві закордонних справ вважають, що російська сторона ігнорує інтереси України в питанні розподілу власності колишнього СРСР за кордоном.

Про це сьогодні, 13 березня, на брифінгу заявив прес-секретар МЗС Василь Кирилич, коментуючи ситуацію з розподілом власності СРСР за кордоном.

"Заяви про нібито приналежність усієї закордонної власності тільки Росії є некоректними. Наявні обставини дають підстави думати, що є спроби ігнорувати інтереси України в її частці власності колишнього СРСР за кордоном", - наголосив дипломат.

"Однією з перших багатосторонніх міжнародних угод, яку підписала Україна з країнами СНД, - це, власне, й була угода про правонаступництво щодо державного боргу й активів колишнього СРСР", - сказав він.

Прес-секретар МЗС додав, що проводилися різні підрахунки обсягів власності України за кордоном, і називалися різні цифри.

Він зазначив, що в грудні 1994 року Україна й РФ підписали угоду, яка стосувалася питання правонаступництва, однак вона не набула чинності, оскільки її не ратифікувала Верховна рада.

"А не ратифікував парламент України з абсолютно простої причини, виходячи з того, що російська сторона всупереч узятим на себе зобов'язанням поки не надала інформацію про обсяги радянського алмазного фонду, золотовалютного запасу, закордонної власності і банківських рахунків", - сказав Кирилич.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров розкритикував Україну за претензії на колишнє радянське майно. За його словами, це суперечить раніше досягнутим домовленостям.

"Це й угода про так званий "нульовий варіант", коли всі колишні республіки Радянського Союзу домовилися про те, що Російська Федерація бере на себе всі активи колишнього Радянського Союзу і за це розплачується за всіма його боргами", - заявив Лавров.

Читайте також:

Росія відмовилася ділитися з Україною радянським майном

Росіяни відсудили "Україну" на Майдані

Україні належить шоста частина радянського майна за кордоном

Росія звинуватила Україну в претензіях на чуже майно

ВідеоМЗС: Росія ігнорує інтереси України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: