МЗС: Росія не готова до рівноправних відносин з Україною

Голова українського МЗС вважає, що між Україною та Росією зараз конфронтації немає, але відносини двох країн варто змінити.

Виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Володимир Хандогій вважає, що Росія не готова будувати відносини з Україною на принципах рівноправності.

"На мій погляд, проблема у неготовності російської сторони вибудовувати відносини з Україною так, як вона вибудовує свої відносини з будь-якою іншою європейською або світовою державою. А саме: на принципах міжнародного права, у якому домінують рівноправність, непорушність кордонів, територіальна цілісність, взаємоповага", - відзначив Хандогій.

На його думку, зараз в українсько-російських відносинах більше емоційних й "братніх" категорій. "Ми б, у свою чергу, хотіли не по-братському, а по справедливості", - пояснив глава українського МЗС.

При цьому він не вважає, що українсько-російські відносини зараз перебувають у режимі конфронтації.

Нагадаємо, напередодні МЗС Росії заявило, що вважає спільним завданням України та РФ нормалізацію двосторонніх відносин. Цей заклик дипломати з РФ оприлюднили в рамках спростування інформації про те, що російські дипломати таємно платили проросійським організаціям в Україні гроші та займалися вербуванням місцевих громадян.

У свою чергу, посол України в РФ Костянтин Грищенко заявив, що конфлікт двох держав навколо взаємного вислання двох дипломатів вже вичерпано.

Разом із тим, 24 серпня РФ оприлюднила нові звинувачення на адресу України. Російська прокуратура заявила, що має неспростовні докази участі громадян України та військових української армії у збройному конфлікті на території Південної Осетії у серпні 2008 року.

Українська сторона всі ці звинувачення категорично заперечила.

Читайте також:

Україна оголосила про завершення дипломатичної війни з Росією

МЗС Росії: наші дипломати не вербували українців за долари

СБУ: Росія бреше про війну в Південній Осетії

Експерт: Росія серйозно загрожує незалежності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: