МЗС: Росія не претендує на Тузлу

В міністерстві запевнили, що острів є невід'ємною частиною України, і це питання ніколи не підніматиметься.

Міністерство закордонних справ України "висловило крайнє здивування" заявами представників українській опозиції щодо переговорів про делімітацію межі між Україною і Російською Федерацією в Керченській протоці, зокрема про питання навколо острова Коса Тузла.

Про це говориться в заяві департаменту інформаційної політики МЗС.

"Питання про приналежність острова Коса Тузла Україні на цих переговорах не піднімається і ніколи не піднімалося. Острів є невід'ємною частиною території української держави, що повністю визнається Росією. Будь-які спекуляції із цього приводу є свідоцтвом спроб окремих політиків, все ще нездібних примиритися з поразкою на демократичних і визнаних виборах, ввести в оману суспільство і штучно ускладнити для української дипломатії хід переговорів, що успішно просуваються в останні місяці, про делімітацію морської межі з Росією", - підкреслюється в заяві.

Відзначимо, раніше лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що в результаті делімітації українсько-російської межі Україна може втратити Тузлу.

Тимошенко нагадала про слова першого віце-прем'єра Андрій Клюєва, який заявив, що після підписання угоди по демаркації кордону між Росією і Україною, яке планується під час візиту президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до Києва 17-18 травня 2010 року, буде створена робоча група для підготовки питання делімітації Азовського моря.

"Це, по суті справи, піднімається питання ключове для України: або Україна втратить острів Тузлу, стратегічні запаси нафти і газу на шельфі, свій вихід до Азовського моря, або Україна це не втратить. І це вже питання не оренди, а реальної втрати території"- сказала Тимошенко.

Читайте також:

Україна може втратити Тузлу згідно з угодою про делімітацію україно-російського кордону

Тимошенко: шельф Чорного моря знову відійшов у власність шахраям

Тимошенко: мене зараз найменше хвилює моя репутація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: