МЗС: Росія порушує договір про кордон з Україною

Українська влада вкотре нагадала Росії про необхідність демаркації кордону в Керченській протоці.

Останнім часом офіційні чинники Російської Федерації почали відмовлятись вести переговори з Україною про розмежування Керченської протоки державним кордоном. Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ України.

Така позиція Росії не відповідає домовленостям, досягнутим як в рамках переговорного процесу з розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки, так і зобов’язанням російської сторони, взятим за договором між Україною і Росією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року, стверджується у заяві.

МЗС нагадує, що, відповідно до статті 5 цього договору, Україна і Росія зобов’язалися врегулювати питання, які відносяться до „суміжних морських просторів”, зокрема, й в Керченській протоці, „угодою відповідно до норм міжнародного права”. Саме підготовкою такої угоди займались Україна і Росія впродовж 13 років.

Таким чином, відмова делегації Росії від переговорів з розмежування Керченської протоки не відповідає ні чинним двостороннім домовленостям, ні міжнародному праву, запевнює Міністерство.

У цьому зв’язку, українська сторона наголошує на неприпустимості порушення договору про державний кордон та наполягає на продовженні переговорів з розмежування Керченської протоки з метою скорішого вирішення цього наболілого питання в інтересах обох держав.

Нагадаємо, про необхідність демаркації кордону в Керченській протоці неодноразово заявляв президент Віктор Ющенко.

Основна перешкода цьому процесу полягає у тому, що Київ наполягає на збереження кордону часів СРСР, у той час як Москва хоче його змінити.

З боку представників української влади навіть лунали заяви проте, що, у разі подальших відмов Росії визначити кордон, Україна може звернутися до Міжнародного суду або навіть провести демаркацію в односторонньому порядку.

Читайте також:

Україна та Росія знову ділять Азовське море

МЗС не виключає, що Керченську протоку також поділять у Гаазі

Українських моряків випустили з російського полону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: