Росія: ФСБ працює в Криму з дозволу України

Росія не збирається забирати співробітників своїх спецслужб з України, але готова обговорити це питання "в правовому полі".

Співробітники Федеральної служби безпеки Росії працюють у складі Чорноморського флоту РФ на території України відповідно до двосторонніх угод двох держав.

Про це заявив офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ Андрій Нестеренко.

"Всі підрозділи і служби ЧФ перебувають на території України відповідно до двосторонніх угод. Виходимо з того, що всі питання розглядатимуться в правовому полі і за столом переговорів. Усі механізми для цього у нас існують", - наголосив дипломат.

За його словами, зараз між Росією та Україною вирішуються практичні питання, пов`язані із забезпеченням умов, необхідних для повноцінного функціонування ЧФ РФ і його перебування на території України.

Він нагадав, що робота в цьому напрямі ведеться в рамках відповідної підкомісії російсько-української міждержавної комісії, сьоме засідання якої відбулося 10 червня в Києві і пройшло, на думку МЗС РФ, успішно.

"Будь-які питання, пов`язані з діяльністю представників ФСБ Росії у складі ЧФ РФ під час засідання не обговорювалися", - наголосив Нестеренко.

При цьому він відзначив, що ряд українських чиновників в останні дні зробили відповідні заяви з цього питання, і є відповідні звернення. "Вони (звернення) розглядаються", - наголосив Нестеренко.

Він додав, що Чорноморський флот Росії діє на українській території на підставі двосторонніх домовленостей.

Нагадаємо, 17 червня голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що після 13 грудня всі співробітники ФСБ РФ повинні залишити територію України.

За словами керівника Служби безпеки, усі функції з охорони російських моряків покладено на підрозділи військової контррозвідки СБУ в Севастополі та Сімферополі. Всього в Криму працюють 19 офіцерів ФСБ.

Разом із тим, російська сторона заявила, що вимога до офіцерів ФСБ залишити Україну суперечить угоді про базування Чорноморського флоту в Криму.

Представники російської сторони наголосили, що співробітники їхніх спецслужб навряд чи залишать українську територію.

Читайте також:

Російські спецслужби не збираються залишати Крим

Наливайченко знову закликав ФСБ покинути Крим

СБУ офіційно наказала 19 офіцерам ФСБ покинути Крим

Крим і кордони з Росією визнані загрозами безпеці України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: