МЗС Росії наполегливо радить Києву відмовитися від "чорних списків"

Скандал з Затуліним не узгоджується з деклараціями Києва про прагнення до партнерства з Москвою.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявляють, що інцидент з депутатом Державної Думи Костянтином Затуліним в аеропорту Сімферополя шкодить відносинам України і Росії.

Про це сказав офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко.

Зокрема, Нестеренко зазначив, що останнім часом з Києва лунають заклики до нормалізації російсько-українських відносин, до відновлення повномасштабного діалогу між нашими країнами. За його словами, російська сторона щиро в цьому зацікавлена.

"Утім, щойно доходить до практичних кроків, з`ясовується, що в Києві як і раніше переважають політичні емоції. Проводяться недружні по духу "акції" на зразок тієї, що супроводжувала прибуття 6 червня до аеропорту Сімферополя депутата Державної Думи Затуліна, який прилетів до Криму для участі в Міжнародному фестивалі "Велике російське слово", - сказав Нестеренко.

Він підкреслив, що в результаті "зустріч, влаштована Затуліну, якого СБУ вважає небажаною особою, спровокувала різке погіршення самопочуття російського представника, що стало причиною госпіталізацію, причому більше години до людини, котрій стало зле, не допускали машину швидкої допомоги".

На думку Нестеренка, перелік подій останнім часом за участю українських чиновників поповнився черговим скандалом, який погано в`яжеться з деклараціями про прагнення до нарощування потенціалу партнерства з Росією.

"Очевидно, що такі дії, що перетворилися на систему, йдуть урозріз з інтересами російсько-українського добросусідства. Відповідальним політикам у Києві варто було б добре замислитися про можливі наслідки і вжити заходів для швидкого викорінення подібної практики.

МЗС Росії не раз пропонувало раз і назавжди відмовитися від спроб складання будь-яких "чорних списків", які сіють недовіру в наших відносинах. Сьогодні ця пропозиція актуальна як ніколи", - підкреслив Нестеренко.

Нагадаємо, 6 червня Затулін прилетів до Сімферополя для участі в традиційному фестивалі "Велике російське слово", але не був допущений українськими прикордонниками на територію України.

Російського політика госпіталізували до міської лікарні з тиском 240, очевидно, через спеку.

Згодом Затулін висловив протест проти дій співробітників прикордонної служби України, які ускладнили умови його перебування в лікарні в Сімферополі, і відмовився від лікування.

У СБУ заявили, що Затуліну не дозволили вийти з літака в Сімферополі, оскільки досі діє заборона на його в'їзд в Україну за спробу дестабілізації ситуації під час святкування 1020-ї річниці Хрещення Київської Русі.

Читайте також:

Через Затуліна Москва підіймає питання про "чорні списки" на в’їзд в Україну

Затулін відмовився від лікування

Затулін з літака госпіталізований у севастопольську лікарню

Затулін розповів, чому в Україні переслідують російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: