МЗС Росії: наші дипломати не вербували українців за долари

Росія закликала Україну нормалізувати відносини та не розповсюджувати погані думки про її дипломатів.

Росія вважає спільним з Україною завданням нормалізацію відносин двох держав. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ РФ.

Російська сторона, зокрема, назвала вигадками інформацію ЗМІ про діяльність своїх дипломатів в Україні, зокрема про те, що вони вербували українських громадян за гроші.

"Стверджується, зокрема, що російський дипломат - із числа тих, кому не дуже давно було запропоновано покинути країну - "роздавав" щомісяця проросійським організаціям "приблизно по 100 тисяч доларів", нібито займаючись підкупом впливових осіб і вербуванням інформаторів", - обурилися в МЗС РФ.

Такі твердження там назвали спробою спровокувати посилення напруженості в російсько-українських відносинах. "Будь-якому спостерігачеві, який неупереджено оцінює настільки специфічну подачу свідомо абсурдного "матеріалу", повинно бути зрозуміло, що мова йде про точно розраховану за часом спробу спровокувати посилення напруженості в російсько-українських відносинах", - сказано в коментарі.

МЗС Росії також підкреслило, що такі спроби є марним заняттям, і спільним завданням для України й Росії є нормалізація двосторонніх відносин. "Вважаємо подібні політичні ігри невартим і марним заняттям. Віримо в здоровий глузд громадян України. Наше спільне завдання - нормалізувати й усталити добросусідські російсько-українські відносини", - сказано в коментарі.

У відомстві додали, що такі спроби посилити напругу у відносинах вживають всі ті ж сили, які спровокували ситуацію з висилкою дипломатів.

Нагадаємо, раніше британське видання The Times із посиланням на джерела в українських спецслужбах оприлюднило інформацію про те, що один з російських дипломатів, про вислання яких нещодавно заявила Україна, роздавав по 100 тисяч доларів на місяць проросійським організаціям, а інший вербував українців.

Видання мало на увазі генконсула РФ у Одесі Олександра Грачова та радника російського посольства Володимира Лисенка, про вислання яких заявила українська сторона.

Лисенко був висланий з території України, а рекомендації щодо вислання Грачова були відкликані українським МЗС.

Читайте також:

СБУ: Росія бреше про війну в Південній Осетії

Експерт: Росія серйозно загрожує незалежності України

У прокуратурі РФ заявили про наявність доказів участі українців у серпневій війні

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: