У Лаврова погрожують Україні "проблемами"

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Лаврова погрожують Україні "проблемами"

Фото: Сайт МЗС РФ

Російська чиновниця звинуватила Конституційний Суд України у тому, що він підігрує радикалам-націоналістам.

МЗС РФ пообіцяло українській стороні "проблеми" через визнання закону "Про засади державної мовної політики" таким, що не відповідає Конституції. Про це на брифінгу в Москві сказала офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, повідомляє УНІАН.

Захарова зазначила, що закон Ківалова-Колесніченка "заважає радикал-націоналістам насаджувати в країні українізацію, без урахування наявності людей різних національностей, які за фактом свого народження говорять іншою мовою". Вона також сказала, що МЗС РФ неодноразово пояснювало Заходу, що нинішня ситуація в Україні відбулась через "болісну і ненормальну ситуацію навколо використання російської мови".

За словами чиновниці, "цей закон заважав і заважає радикал-націоналістам будувати моноетнічну унітарну державу". Також Захарова звинуватила КСУ у тому, що він "почав їм підігрувати". Чиновниця заявила, що це вже призвело до "возз`єднання Криму з Росією" (анексія півострова –, ред.), а акції на сході протесту переросли в "громадянську війну".

Верховна Рада скасувала мовний закон Колесніченка

Верховна Рада скасувала мовний закон Колесніченка

"До чого призведуть нинішні дії, я думаю, що нам належить побачити, проаналізувати вже зараз нескладно. Для нинішнього київського режиму уроки історії, мабуть, нічого не означають. Проводячи лінію на повсюдну українізацію і будівництво тоталітарної держави, націоналістичний прошарок не бажає визнавати факт, що Україна історично та в її сучасному вигляді багатонаціональне утворення, в якому століттями жили і продовжують жити різні народи", – зазначила вона.

Захарова закликала ОБСЄ, ООН та РЄ оцінити "дискримінаційні дії" Києва.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Конституційний Суд України виніс рішення щодо конституційності мовного закону Ківалова-Колесніченка, який визнавав офіційною мову нацменшин у регіоні, де їхня кількість перевищує 10%. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація