МЗС РФ: Ющенко утискає російськомовну більшість України

МЗС Росії уже не знає, як боротися з Ющенком, який розпалює міжнаціональну ворожнечу, і дивується, чому героєм ще не назвали Джона Дем'янюка.

МЗС Росії заявляє, що підписаний президентом України Віктором Ющенком указ про додаткові заходи щодо визнання українського визвольного руху XX століття розрахований на протиставлення України і Росії. Крім того, президента звинуватилив діях на користь "західноукраїнської меншості" держави.

"Це не просто" перекидання "сьогоднішньої політики в історію - це образа пам'яті мільйонів загиблих та їхніх нащадків, у тому числі громадян сьогоднішньої України", - йдеться в коментарі Департаменту інформації і друку МЗС Росії.

Таким чином, МЗС РФ відреагував на публікацію Указу президента України Віктора Ющенка Про додаткові заходи щодо визнання українського визвольного руху XX століття.
"Останнім часом видні представники президентської вертикалі в Києві не втомлюються підкреслювати свою зацікавленість у відновлення конструктивного діалогу з Росією.

Однак її практична діяльність, так чи інакше зачіпає проблематику російсько-українських відносин, не привносить в російсько-українські відносини нічого конструктивного", - підкреслюється в тексті коментаря.

У ньому наголошується, що "публічна риторика на тему мови та історії, як і раніше націлена на конфронтацію, на демонтаж російсько-українського добросусідства, культурно-мовну асиміляцію російськомовних регіонів країни в інтересах західно-української меншини, розрахована на протиставлення України і Росії на догоду планам євроатлантистів ".

"Під час робочих поїздок по Західній Україні, приурочених до 67-річчя УПА, акценти розставлялися гранично чітко: "західні українці в роки Другої світової війни боролися відразу проти двох світових тоталітарних сил - нацистської та радянської ", бойовики УПА проголошувалися як борці з фашизмом - нарівні з ветеранами Радянської Армії ", - заявляють в МЗС.

МЗС РФ відзначає, що на офіційному веб-сайті президента України "множиться число розпоряджень, вбивається в свідомість громадян країни радикально оновлений перелік" знаменних дат "з історії України".

"Cвіжий приклад - указ Про додаткові заходи щодо визнання українського визвольного руху XX століття", якою уряду України пропонується активізувати роботу з визнання організацій, які боролися за незалежність України. У цьому списку згадуються Українська військова організація, Карпатська Січ, Організація українських націоналістів, Українська повстанська армія, Українська головна визвольна рада ", - заявляє російське зовнішньополітичне відомство.

МЗС РФ нагадує, що "зовсім недавно, в третьому кварталі цього року, вже був підписаний указ" Про святкування 65-річчя Української головної визвольної ради ", сформованої у 1944 році як підпільного всеукраїнського парламенту, що проголосив боротьбу з" радянським режимом і німецькими окупантами ". Йшлося в ньому і про меморіальні акції з нагоди 67-річчя УПА ".

"Дивно, що до цих пір не видано указ на захист Івана Дем'янюка, що очікує у ФРН судового вердикту за обвинуваченням у знищенні євреїв у гітлерівських концтаборах. Адже за військового злочинця офіційно клопоче Львівська обласна рада", - підкреслюється в коментарі.

"А ось про спільну боротьбу народів СРСР проти гітлеризму, про Українських фронтах, які прокладали у складі Радянської армії шлях до Перемоги, про партизанський рух на території, окупованій фашистами України, русофоби вважають за краще не згадувати", - також відзначається в документі.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко підписав указ, яким зобов'язав Кабінет міністрів вжити додаткових заходів щодо визнання українського визвольного руху XX століття.

Зокрема, глава держави доручив уряду забезпечити додаткові заходи щодо активізації роботи з визнання діяльності організацій, які боролися у XX столітті за здобуття Україною незалежності.

Читайте також:

До Ради внесли закон про визнання УПА воюючою стороною у Другій світовій

Ющенко наказав уряду гідно вшанувати ОУН і УПА

У Львові відзнакою Бандери хотіли нагородити екс-комсомольців

Націоналісти поставлять у Криму пам’ятник ОУН-УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: