МЗС розповіло, якими бачить українсько-російські відносини

Костянтин Грищенко пояснив, що в України і Росії є багато речей, які їх об'єднують і саме на цих речах має будуватися стратегічне, націлене у майбутнє партнерство.

Справжнє українсько-російське партнерство може базуватися тільки на усвідомленні, що Україна і Росія важливі одна для одної самі по собі, а не як інструмент у реалізації тих чи інших геополітичних планів. Про це заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

"В умовах політики перезавантаження Захід відмовляється від погляду на Україну як інструмент посилення/послаблення Росії. Сама Україна відмовляється від такого погляду на себе. Проте і певні політичні сили в Росії повинні пройти свою частину шляху та відмовитися від погляду на Україну як інструмент посилення/послаблення Заходу", - зазначає він.

"Так само, як Україні було тісно у шаблоні зовнішньополітичної стратегії "геть від Москви", їй буде тісно і в шаблоні "русского мира". Україна взагалі завелика для шаблонів, в які її намагалася втулити стара політична реальність. Чужа, позичена модель зовнішньої політики їй не підійде. Їй потрібна власна, можливо, навіть принципово нова ідеологія", - підкреслює міністр.

Глава МЗС наголошує, що незалежність України не є грою. "Є багато речей, які об'єднують нас із Росією, і на цих речах ми повинні будувати стратегічне, націлене у майбутнє партнерство. Але ми йдемо і будемо йти у це майбутнє окремими шляхами", - додав Грищенко.

Нагадаємо, днями глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що у Росії все ж таки вважали і вважають перемогу у Великій Вітчизняній війні спільною перемогою народів Радянського Союзу, в тому числі й українців.

Читайте також:

Росія визнала, що перемогу у Великій Вітчизняній допомогли здобути українці

У Януковича пообіцяли переконати Росію знизити ціну на газ

Янукович готує українську "оборонку" до об'єднання з російською

Росія та Євросоюз розпочали війну за Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: