Україна планує отримати план скасування віз із ЄС 3 червня

Україна очікує, що 3 червня в Люксембурзі Єврокомісія надасть уже готовий план, який буде прийнято під час наступного саміту "Україна - ЄС" у жовтні поточного року.

Україна очікує 3 червня отримати від Європейського Союзу план дій щодо введення безвізового режиму.

Про це 1 червня, в ході засідання української частини Ради з питань співробітництва України та ЄС заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, повідомляє прес-служба Кабміну.

Глава МЗС зазначив, що план дій Україна очікує отримати на засіданні Ради міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ ЄС, яка відбудеться 3 червня в Люксембурзі. Очікується, що план буде підготовлений Єврокомісією і прийнятий під час наступного саміту "Україна - ЄС" у жовтні поточного року.

Крім того, під час засідання обговорювалося питання підготовки дорожньої карти введення безвізового режиму поїздок громадян України у країни-члени ЄС.

Також Грищенко відзначив прогрес щодо підготовки угоди про асоціацію. Серед основних результатів він назвав готовність сторін закласти основу для подальшого розвитку відносин Україна - ЄС, перейти від партнерства до політичної асоціації та економічної інтеграції. Він додав, що істотно активізувалися і переговори про створення зони вільної торгівлі.

Глава МЗС наголосив, що наразі робота над політичною частиною проекту угоди про асоціацію на експериментальному рівні майже завершена, відкритою залишається лише обмежена кількість питань.

У свою чергу прем'єр-міністр України Микола Азаров наголосив на необхідності активізувати в парламенті процес прийняття законів, необхідних для підписання цих угод. За його словами, основні документи необхідно прийняти у Верховній раді вже у найближчі два-три тижні, до початку парламентських канікул.

Учасники засідання також обговорили окремі аспекти підписання угоди про спільний авіаційний простір.

Керівникам міністерств і відомств було дано доручення на підготовку візиту української делегації на чолі з Азаровим у ЄС для участі у спільному засіданні Ради з питань співробітництва, проведення якого заплановано на 15 червня 2010 року в Люксембурзі.

Нагадаємо, 2 березня Віктор Янукович заявив, що не пізніше, ніж через рік, Україна отримає безвізовий режим і отримає зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Читайте також:

Янукович наказав підготувати безвізовий режим з ЄС до середини осені

ЄС не збирається скасовувати візи для українців

Янукович: ЄС скасує візи для українців до кінця року


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: