МЗС спростувало зв'язок між Данилишиним і висланими дипломатами

В МЗС наголосили, що ніякого зв'язку не існує і оголошення чеських дипломатів персонами нон-грата є конкретною відповіддю на їх підривну діяльність для нацбезпеки.

Міністерство закордонних справ заперечує наявність зв'язку між оголошенням персонами нон-грата двох чеських дипломатів і наданням раніше цією ж країною політичного притулку колишньому міністру економіки Богдану Данилишину.

Про це сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

"Ніякого зв'язку не існує. Оголошення дипломатів персонами нон-грата є конкретною відповіддю на їх підривну діяльність для національної безпеки України. І Данилишин тут не має ніякого відношення", - сказав він.

За словами Волошина, ці чеські дипломати розпочали таку діяльність ще в 2005 році, коли Данилишин ще працював викладачем в університеті, тобто задовго до того, як він став міністром економіки.

"Ми не хочемо політизувати ситуацію навколо екс-міністра, оскільки він для нас ніколи не був показником нашої офіційної позиції у відношенні до Чехії", - додав він.

Крім того, Волошин підкреслив, що МЗС не розглядає шпигунську діяльність чеських дипломатів як фактор, що погіршує двосторонні відносини України та Чехії, які, як він вважає, і надалі будуть дружніми.

13 травня деякі іноземні ЗМІ розповсюдили інформацію про можливий зв'язок між оголошенням персонами нон грата 2 чеських дипломатів і наданням Чехією політпритулку Данилишину.

Зокрема, за словами міністра закордонних справ Чехії Карела Шварценберга, мова в даній ситуації йдеться не про шпигунство, а про своєрідний крок помсти України у відповідь на надання політпритулку Данилишину.

Як повідомлялося, 13 травня Україна оголосила персонами нон-грата 2 співробітників військового аташату Чехії в Києві.

За словами начальника прес-служби Служби безпеки України Марини Остапенко, вони, використовуючи свій недоторканий статус, намагалися отримати дані від своїх інформаторів про співпрацю України з іноземними партнерами у військовій сфері, а також про новітні військові розробкм.

Нагадаємо, Чехія надала політпритулок Данилишину 13 січня.

Читайте також: 

Чехія назвала висилку дипломатів з України помстою за Данилишина

Чеські шпигуни, яких висилають, завербували двох українців

Шпигунський скандал: чеських дипломатів висилають з України

Трьох українців засудили на 11 років за шпигунство на користь Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: