МЗС Угорщини: інформацію про висилку консула ще не отримали, але такий крок не залишиться без відповіді

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сійярто також пригрозив подальшим стримуванням української євроінтеграції.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що в разі висилки угорського консула із Берегового через публікацію відео про надання українцям угорських паспортів, угорська сторона теж здійснить заходи у відповідь.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби угорського МЗС.

"Такий крок поставить відносини між двома країнами в інший вимір і не залишиться без відповіді, але Міністерство закордонних справ і торгівлі досі не отримало офіційних повідомлень щодо цього. Після заходів, які є дискримінаційними для закарпатських угорців, і різних спроб залякати їх, серія нападів на нас тепер перейшла на інший рівень. Угорщина постійно стежить за розвитком подій, і можливо, що в майбутньому також можуть знадобитися подальші заходи щодо уповільнення євроінтеграції України", - заявив Сійярто.

Він також зазначив, що публікація цього відео є елементом передвиборчої кампанії для тих, хто хоче отримати прихильність за рахунок антиугорських настроїв. На думку Сійярто, відео було зроблене та опубліковане в Мережі на чиєсь замовлення. Очільник угорського МЗС підтвердив, що присяга, яка звучала на відео, відповідає всім правилам.

"Подвійне громадянство - це звичайна практика в ЄС, і, відповідно, українські заперечення вказують на те, що Київ несерйозно ставиться до європейської інтеграції та вступу в НАТО", - підкреслив Сійярто.

Нагадаємо, у середу, 19 вересня, ЗМІ оприлюднили відео, яке демонструє, як у консульстві Угорщини у Береговому Закарпатської області видають громадянам України паспорти громадянина Угорщини. Новоспеченим "угорцям" дають келих шампанського, вони також вголос промовляють присягу на вірність Угорщині. Чиновники консульства закликають приховувати від української влади наявність другого паспорта.

У відповідь на це, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна вишле угорського консула із Закарпаття.

ВідеоПаспортний скандал. Україна висилає угорського консула із Закарпаття

Це відповідь на масову видачу тамтешнім жителям угорських паспортів. Скандал розгорівся після оприлюднення відео, на якому жителі Берегового отримують документи та присягають на вірність Угорщині. А опісля угорські дипломати підіймають келих шампанського та просять людей приховувати від української влади факт отримання другого громадянства.

Паспортний скандал. Україна висилає угорського консула із Закарпаття

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції