МЗС: Україна більше не матиме газової залежності від Росії

Київ шукатиме "взаємоприйнятний баланс інтересів" з Москвою: міністр закордонних справ Костянтин Грищенко розрекламував переваги транзиту газу через Україну.

Україна більше не матиме прямої газової залежності від Росії, заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Ми знаємо одне, - що лінійної залежності від Росії ми більше не матимемо. Не тому що ми проти неї, ми просто хочемо знайти взаємоприйнятний баланс інтересів. І думаю, що не так вже багато часу потрібно, щоб розумні люди і тут, і в Москві зрозуміли, у чому він полягає", - сказав міністр.

За його словами, Україна має сильні позиції у питанні транзиту газу незалежно від позицій чи емоцій будь-якої держави.

Міністр підкреслив, що шлях постачання газу з Росії та Центральної Азії до Європи через Україну є найбільш надійним, оскільки пролягає через суходіл. "Будь-яка аварія, вона нейтралізується протягом декількох годин", - пояснив він.

Грищенко наголосив, що найголовніша перевага української газотранспортної системи полягає у тому, що вона вже існує і її потрібно лише трохи модернізувати.

"Навіщо витрачати величезні кошти (на будівництво нової труби), до того ж ЄС потрібно рятувати Грецію, не дай Боже, ще декілька країн... Навіщо займатись тим, що не має жодного підґрунтя у реальній економіці", - підкреслив він.

Грищенко зазначив, що саме таку позицію Україна намагається донести до своїх партнерів у Росії та Європейському союзі, щоб формула відносин у цій сфері відповідала національним інтересам трьох сторін: виробника, споживача і транзитера.

Нагадаємо, що напередодні президент Віктор Янукович запропонував Росії і ЄС побудувати новий газогін через Україну. Він також запевнив, що Україна готова модернізувати існуючу ГТС за участю ЄС і РФ.

Водночас Москва неодноразово заявляла, що не збирається відступати від проекту "Південний потік", який іде в обхід України - з Росії в Болгарію по дну Чорного моря (900 кілометрів), потім маршрут запланованої труби роздвоюється: через Грецію по дну Адріатики на південь Італії і через Сербію і Угорщину до Австрії.

Читайте також:

Янукович запропонував Росії і ЄС побудувати новий газопровід через Україну

"Газпром" заявив, що "ні на крок" не відступить від "Південного потоку"

Янукович не виключив, що "Південний потік" - спроба тиску на Україну

Росія офіційно запустила будівництво газопроводу в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: