МЗС: Україна готова очолити ОБСЄ у 2013 році

Роль й місце України у процесах зміцнення європейської безпеки викликали значний інтерес та отримали високу оцінку держав-учасниць Організації, тому Україна зможе очолити ОБСЄ вже у 2013 році.

22 червня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко підтвердив готовність України очолити ОБСЄ у 2013 році. Про це він заявив під засідання Постійної Ради ОБСЄ у Відні

Грищенко окреслив бачення майбутніх пріоритетів головування України в Організації у військово-політичному, економіко-довкільному та гуманітарному вимірах діяльності ОБСЄ.

Висловлені Міністром закордонних справ України підходи щодо подальшого розвитку ОБСЄ та ролі й місця України у процесах зміцнення європейської безпеки викликали значний інтерес та отримали високу оцінку держав-учасниць Організації, зокрема США, Канади, Російської Федерації, Молдови, Грузії, Туреччини, Норвегії, які висловили підтримку намірам України очолити ОБСЄ в 2013 році.

У своєму виступі глава зовнішньополітичного відомства ознайомив 56 глав делегацій держав-учасниць ОБСЄ з основними пріоритетами внутрішньої і зовнішньої політики України, реалізація яких сприятиме подальшому зміцненню ролі України як важливого чинника регіональної стабільності та безпеки.

Грищенко також наголосив на готовності України брати активну участь в обговоренні на платформі ОБСЄ ініціатив у сфері зміцнення архітектури європейської безпеки та просувати спільне бачення державами-учасницями ОБСЄ загроз і викликів безпеки та шляхів їхнього подолання.

Окреслюючи підходи України до ключових питань порядку денного ОБСЄ, урядовець наголосив на важливості зміцнення потенціалу ОБСЄ у сфері попередження і врегулювання конфліктів і забезпечення присутності ОБСЄ в зонах конфліктів, а також підтвердив готовність України продовжити активну участь у процесах придністровського врегулювання у форматі "5+2" та на основі збереження територіальної цілісності та суверенітету Республіки Молдова.

Грищенко позитивно відзначив роль ОБСЄ у спостереженні за виборами в нашій державі та у сприянні демократичним реформам, зміцненню прав і свобод людини і утвердженню верховенства права у державах-учасницях ОБСЄ.

У заяві Європейського Союзу у відповідь на виступ Грищенка було надано високу оцінку намірам України очолити ОБСЄ в 2013 році й заохочувати дотримання спільних цінностей та зобов'язань ОБСЄ.

При цьому висловлювалася незмінна підтримка євроінтеграційним прагненням України та готовність і надалі сприяти процесу демократичних реформ у нашій державі.

В свою чергу, ЄС привітала кроки України у сфері забезпечення вільних демократичних виборів, позицію глави держави щодо забезпечення свободи слова в Україні, подальше просування реформ у всіх сферах.

читайте також:

Україна вимагатиме для себе гарантій безпеки від світу

Україна і Росія домовилися врегулювати придністровську проблему

Євросоюз розкритикував Україну за стан свободи слова

Голова ОБСЄ відвідає Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: