МЗС: Україна може подати заявку на вступ у Євросоюз будь-якої миті

В МЗС наголошують, що Україна є країною, яка проголосила свої європейські устремління, однак не здобула підтримку членів ЄС.

Україна може подати заявку на членство в Європейському Союзі у будь-який момент. Про це 19 листопада повідомив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв.

"Ніхто не може заборонити нам подавати заявку на членство. Інше питання – чи готові країни-члени ЄС підтримати її. Ні ЄС, ні Україна на сьогодні не готові до такого кроку", - зайважив він.

"Якщо Україна готова певною мірою, то ЄС не готовий, якщо він навіть не готовий говорити про подальшу лібералізацію візового режиму", - сказав заступник міністра.

"Я дуже сподіваюсь, що нинішня погана погода в Європі відносно наших європейських устремлінь не призведе до льодовикового періоду", - додав Єлісєєв.

Разом з тим заступник міністра зазначив, що Україна "могла б принести ЄС додану вартість в багатьох сферах". Так, за його словами, зараз, коли багато експертів кажуть про можливість продовольчої кризи, Україна зі своїм сільським господарством була б дуже корисною для Європейського Союзу.

Єлісєєв також зазначив, що Україна на сьогодні більше готова, ніж ЄС, до подання заявки. Він наголосив на тому, що Євросоюз поки дуже обережно ставить до України в багатьох питаннях двостороннього співробітництва, починаючи з того, що Україна є єдиною країною, яка чітко проголосила свої європейські устремління, однак і досі не отримала не лише підтвердження перспективи свого членства в Євросоюзі, але й навіть визнання своєї європейської ідентичності країнами-членами ЄС.

Читайте також:

Європа розчарована тим, що Україна бідна і корумпована

Українці не знають, що таке "ЄС"

Європа прогнозує обвал української валюти

У грудні Україна об’єднає енергосистеми з Євросоюзом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: