МЗС: Україна - не уламок імперії, який у когось колись щось відібрав

МЗС вислоливило свою позицію: ніхто в Україні не має яких-небудь претензій до Румунії, і хочемо, щоб цих претензій не було і з боку Румунії.

Будівля МЗС із українським прапором
МЗС України
Київ очікує від Бухареста зміни атмосфери у відносинах з Україною: на відміну від попередньої влади, нинішня українська влада не боїться відстоювати національні інтереси, незважаючи на те, що Румунія є членом НАТО і ЄС. Україна хоче, щоб її сприймали як молоду демократію, а не "як якийсь уламок імперії, який у когось колись щось відібрав".

Про це заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин, наголосивши, що Україна хоче, щоб Румунія була серед партнерів України.

За його словами, українські дипломати іноді з дивуються окремі заяви румунської сторони. "Наша позиція така: ніхто в Україні не має яких-небудь претензій до Румунії: ні територіальних, ні будь-яких інших", - сказав він, додавши, що в Україні хочуть, щоб цих претензій не було і з боку Румунії.

При цьому він зазначив, що на офіційному рівні про такі претензії не говорять. "Але навіть на рівні політичних дискусій, на рівні ключових політичних сил ми дуже хочемо, щоб атмосфера в Бухаресті, в інших містах була такою ж, якою вона сьогодні є в Польщі, Словаччині, Угорщині або в інших державах ЄС, щоб нас сприймали, як молоду демократію, а не як якийсь уламок імперії, який у когось колись щось відібрав", - сказав він.

Раніше президент Румунії Траян Бесеску заявив, що Молдова може увійти до складу його країни в найближчі 25 років. В інтерв'ю газеті Romania Libera румунський лідер зазначив, що кордон Румунії (і Євросоюзу) пройшов би у такому випадку по Дністру.

Як відомо, в Румунії діє партія Велика Румунія, яка ратує за створення Великої Румунії в межах до 1940 року, включаючи частину Чернівецької та Одеської областей. Партія представлена трьома депутатами в Європарламенті.

Читайте також:

Румунія приєднає до себе Молдову та наблизить Україну до ЄС

Румунія зізналась, що її не влаштовує російський флот у Криму

На Буковині десятки тисяч осіб мають румунські паспорти

ВідеоМЗС: Україна - не уламок імперії, який у когось колись щось відібрав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: