МЗС України буде дружити і з Росією, і з НАТО

Українські дипломати визначили пріоритетні завдання на 2009 рік.

Міністерство закордонних справ оприлюднило перелік своїх пріоритетних завдань на 2009 рік. Серед найважливіших названо мінімізацію ідеологічної складової у відносинах з Росією.

За словами міністра закордонних справ Володимира Огризка, до кінця року МЗС має намір завершити переговори щодо угоди про асоціацію між Україною і ЄС, укласти двосторонні угоди про спрощення візового режиму з Великобританією, Ісландією і Швейцарією, а також забезпечити реалізацію хартії про стратегічне партнерство України і США.

Видання пише, що до найпріоритетніших завдань МЗС відноситься і розробка Річної національної програми "УКРАЇНА-НАТО" щодо інтеграції України до альянсу, рішення про створення якої було ухвалене за підсумками зустрічі глав МЗС країн-членів НАТО.

"У лютому до нас приїжджає експертна група секретаріату НАТО, і ми почнемо процес зближення позицій двох сторін. Ми поставили за мету - максимум в квітні підготувати цю програму, затвердити її і почати реалізацію", - заявив Огризко.

Газета зазначає, що пріоритетними для МЗС залишаються і стратегічні відносини з Російською Федерацією, які міністр закордонних справ хоче бачити "рівноправними, взаємовигідними і прагматичними".

"Прийшов час позбутися стереотипів і штампів братства й історичної близькості - ми дві суверенні незалежні держави і будуємо відносини на основах міжнародного права", - підкреслив Огризко. Для цього МЗС має намір вже цього року закінчити інвентаризацію всіх об'єктів, що використовувавися російським Чорноморським флотом в Криму, завершити процес демаркації українсько-російського кордону і делімітації водного простору в Азовському морі і Керченській протоці.

Раніше міністр закордонних справ Володимир Огризко заявляв, що газотранспортна система України не належатиме кому-небудь, окрім самої України. 

Читайте також:

В Україну прилетіла британська баронеса, щоб розказати про НАТО

Росія говорить, що "газової війни" не було

Україна уклала мир, але звинувачує Росію у неповазі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: