МЗС України: ЧФ грубо порушує угоду між Україною та Росією

Дії російської сторони є черговим свідченням нехтування умов тимчасового перебування ЧФ на території України.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із систематичним ігноруванням російською стороною угоди про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Про це йдеться у відповіді речника МЗС України Василя Кирилича.

“У Севастополі було зупинено три автомобілі та групу військовослужбовців ЧФ РФ які, грубо порушуючи Угоду між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року, а також законодавство України, без узгодження з компетентними органами України здійснювали перевезення крилатих ракет густонаселеним районом Севастополь”, - сказав Кирилич.

”Зазначені дії російської сторони є черговим свідченням нехтування умов тимчасового перебування Чорноморського флоту на території України, визначених двосторонніми міжнародними договорами та законодавством України”, - наголосив Кирилич.

В МЗС України також нагадують, що “російська сторона взяла на себе чіткі зобов’язання дотримуватися вимог згаданих угод та законодавства України, зокрема правил перевезення небезпечних вантажів та обов’язкового узгодження усіх пересувань, пов’язаних з діяльністю військових формувань ЧФ РФ поза місцями їх дислокації”.

”У зв’язку із систематичним ігноруванням ЧФ РФ міжнародного права та законодавства України російській стороні висловлено рішучий протест та висунуто вимогу щодо припинення такої протиправної діяльності флотом під час його перебування на території України”, - наголошується у заяві речника українського зовнішньополітичного відомства.

Раніше у прес-службі МЗС України відмовились коментувати факт несанкціонованого перевезення у Севастополі крилатих ракет Чорноморського флоту Росії.

Раніше в Управлінні МВС міста Севастополя повідомили, що 8 липня близько 18.00 на вулиці Челюскінців співробітники Державтоінспекції затримали колону вантажних автомобілів Чорноморського флоту Росії.

До її складу входили три ракетовози на базі автомобіля "КрАЗ" у супроводі озброєної охорони і пожежного спецавтомобіля. Машини перевозили територією регіону закритий тентом великогабаритний вантаж.

Пред`явити правоохоронцям для огляду вантаж російські військовослужбовці відмовилися, посилаючись на спеціальний характер вантажу і відповідний наказ командування ЧФ.

Проте українські правоохоронці зажадали провести перевірку і встановили, що вулицями міста провозять без будь-яких дозвільних документів крилаті ракети. При цьому будь-якого узгодження на це перевезення з компетентними органами України не було. 

Читайте також:

У Криму затримали моряків ЧФ Росії з вантажем крилатих ракет

Чорноморський флот РФ розпродає орендоване в України майно

Від Медведька вимагають кримінальної справи проти посадовців ЧФ РФ

Росія відмовилась повертати Україні орендовані маяки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: