МЗС України критикує Росію за тиск на ОБСЄ щодо мови

Подібні заяви РФ спробою відволікти увагу від вкрай незадовільного забезпечення прав етнічних українців на території самої Росії.

МЗС різко критикує заяви російської зовнішньополітичного відомства щодо утиску прав російськомовного населення в Україні та називає їх неприхованим тиском на ОБСЄ.

"Подібні заяви сприймаються як намагання штучно створити напругу між двома народами, протиставляючи українців і росіян, які проживають на території нашої держави", - наголошується у заяві МЗС.

"Спекулятивно зловживаючи терміном "російськомовне населення", офіційна Москва дозволяє собі вказувати, яким чином ситуацію із забезпеченням прав російської меншини в Україні має оцінювати Верховний комісар ОБСЄ Воллєбек. Такі дії є неприхованим тиском на представників міжнародних організацій, що неприпустимо", - наголошується в заяві.

Також МЗС вважає це спробою "відволікти увагу від вкрай незадовільного забезпечення прав етнічних українців на території самої Росії, де немає жодної української школи, жодної української газети, які б підтримувалися державою".

"Хотіли б нагадати, що в Україні проживає 17%, а не 17 мільйонів етнічних росіян, які в переважній більшості є громадянами України, а не Росії. Такі постійні "помилки" російського керівництва в оцінці етнічної ситуації в Україні є спробою дезінформувати громадську світову думку і заявити про нібито особливе право Росії втручатися у внутрішні справи України", - наголошує МЗС.

В документі зазначається, що вже не вперше російські високопосадовці ототожнюють два абсолютно різні поняття – російська меншина та російськомовне населення України.

"Дійсно в Україні мільйони людей вважають російську мову рідною. В багатьох країнах світу люди вивчають, знають російську мову і спілкуються нею. Але ніхто не уповноважував Російську Федерацію їх захищати", - заявляє МЗС.

В повідомленні наголошується, що права російської та інших національних меншин в Україні захищаються "одним з найдемократичніших законодавств у цій сфері, що підтверджено авторитетними європейськими та світовими організаціями з захисту прав людини".

"Українська сторона очікує, що високопосадовці РФ нарешті відмовляться від гучної риторики та розвиватимуть конструктивний діалог щодо реального забезпечення прав етнічних меншин на благо народів наших держав", - наголошує МЗС.

Нагадаємо, верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Кнут Воллебек ще у квітні почав вивчати ситуацію з дотриманням Україною прав, зокрема освітніх, росіян, які мешкають у країні.

Днями Москва в черговий раз звинуватила президента Віктора Ющенка в русофобії. Уряд Москви обурився заявами глави держави про "недружній" характер роботи деяких російських організацій, що діють у Криму.

Читайте також:

РФ закликала Європу розібратися з російською мовою в Україні

Лужков звинуватив Ющенка в русофобії та проблемах у Криму

Крим пропонує поширити "Великое русское слово" на всю Україну

Європа зацікавилась дотриманням прав росіян в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: