МЗС України: ми виконали всі газові умови Росії. Але Москва не вірить

В українському МЗС заявляють, що Україна підписала той самий протокол про транзит газу, що й Росія та ЄС.

Інформація про те, що українська сторона нібито підписала 11 січня протокол про транзит газу з обмовками не відповідає дійсності, заявляють в Міністерстві закордонних справ України.

"Я хотів би сказати, як учасник всіх переговорних процесів, що інформація, яка розповсюджується з посиланням на російських офіційних представників про те, що українська сторона нібито підписала 11 січня правила процедури з моніторингу транзиту природного газу через територію України нібито з обмовками, не відповідає дійсності", - сказав заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв.

За його словами, українська сторона підписала цей документ без яких-небудь доповнень і обмовок.

"Дійсно, при підписанні була зроблена письмова декларація, яка, я підкреслюю, політично фіксує позицію України з приводу транзиту російського газу і тлумачить окремі позиції підписаного документу. Я хотів би особливо підкреслити, що ніяких змін або доповнень до тексту вказаних вище правил процедур українська декларація не вносила. Більш того, у вказаній декларації чітко зафіксовано, що українська сторона не ставить під сумнів дійсність положень підписаних правил процедур", - сказав заступник міністра.

Таким чином, за його словами, українська сторона виконала всі умови для відновлення поставок російського природного газу країнам ЄС.

Він також додав, що Україна, як і будь-яка суверенна держава, має право на висловлювання своєї особистої позиції з будь-яких питань і "ніхто не має права їй перешкоджати це робити".

Нагадаємо, сьогодні виникла суперечка щодо угоди про транзит газу. Спочатку документ підписали Росія та ЄС, пізніше Україна. Після цього Москва висловила незадоволення підписаним документом, Медвєдєв доручив уряду РФ не застосовувати його. За словами Путіна, українське доповнення до протоколу з російською стороною не обговорювалося, перекручує саму сутність документу про міжнародний контроль за транзитом російського газу через територію України, а також обтяжує існуючу проблему питаннями, які не мають до неї ніякого відношення.

Також Путін запропонував направити до уряду Росії протокол, підписаний представниками України без всяких доповнень і обмовок.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: