МЗС України не задоволене партнерством з Європою

Дипломати відзначають послаблення програми "Східне партнерство" і не задоволені тим, що Європа не відмовляється від візового режиму.

Міністерство закордонних справ України відзначило послаблення ініціатив у рамках програми Євросоюзу "Східне партнерство".

Як заявив речник МЗС Василь Кирилич, ініціативи європейців послабилися у порівнянні з пропозиціями Єврокомісії щодо партнерства зі східними сусідами, висунутими у грудні 2008 року.

Зокрема, за словами Кирилича, послаблені позиції щодо перспектив візово-міграційної співпраці. Наприклад, представники ЄС замінили перспективу безвізового режиму на можливість його лібералізації.

"Це не відповідає раніше задекларованим принципам європейської співпраці і може значно зменшити привабливість "Східного партнерства" для інших країн", - підкреслив представник МЗС.

Він також відзначив, що ЄС повинен визнати європейську ідентичність своїх східних сусідів для того, щоб євроінтеграція могла розвиватися надалі.

Нагадаємо, 20 березня ЄС офіційно запропонував шести країнам колишнього СРСР - Україні, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії та Молдові - співпрацю в рамках програми "Східне партнерство".

Ця програма була запропонована Євросоюзом наприкінці минулого року з метою просування демократії та ринкових реформ, тіснішого рівня співпраці з ЄС, включаючи полегшений візовий режим і торговельні пільги.

Читайте також:

Євросоюз визнав Лукашенка своїм партнером

Євросоюз не дав Україні надії на приєднання

Євросоюз дасть Україні трохи грошей

ЄС допоможе Україні підготуватися до президентських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: