МЗС: Україні ніхто не хоче давати грошей

Жодна з країн, з якими Україна проводить консультації щодо кредиту, ще не заявила про готовність надати кошти, повідомили в МЗС.

Україна проводить експертні консультації з міжнародними фінансовими установами та країнами світу щодо можливості надання їй кредиту для подолання кризи, але ще жодна країна не заявила про готовність надати кошти.

Про це повідомив на брифінгу директор Департаменту економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України Павло Султанський.

"Ми звернулися до міжнародних фінансових організацій, включаючи Європейський інвестиційний банк, ЄБРР, Світовий банк, та до низки країн світу, які потенційно, на наш погляд, могли б надати ті чи інші ресурси з цільовим призначенням на подолання фінансової кризи", - сказав він.

За його словами, перші результати консультацій засвідчили, що якихось окремих фондів чи кредитних ресурсів для надання зовнішньої допомоги жодна з країн не має.

Водночас, сказав Султанський, деякі країни готові надати додаткові ресурси через міжнародні фінансові установи для того, щоб ці кошти надійшли в Україну. Але, за його словами, безпосередньо ще жодна країна не заявила про готовність надати кошти.

"Є перші відгуки, хтось сказав, що взагалі не налаштований розглядати це питання, а з деяких країн отримали сигнали більш гнучкого характеру. Для них не закрито питання надання кредиту в той чи інший спосіб", - сказав він.

Також Султанський повідомив, що Україна не отримала офіційної відповіді щодо надання кредиту від Російської Федерації.

Він зазначив, що консультації відбуваються на експертному рівні із залученням фахівців з різних міністерств та відомств, зокрема з МЗС.

Він також повідомив, що Україна звернулась до таких країн, як Австралія, Велика Британія, Канада, Південна Корея, Кувейт, Нідерланди, Норвегія, ФРН, Сінгапур, ОАЕ, Італія, Ізраїль, Таїланд, Швейцарія, Швеція, Японія Франція.

11 лютого прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що звернулася до низки країн з проханням надати Україні фінансову допомогу для покриття дефіциту бюджету 2009 року ще в листопаді 2008 року.

Читайте також:
СП: МВФ не дав Україні кредит через політику Тимошенко
Люди втратили довіру до світової економіки
Кабмін виділить мільярд гривень на житлові кредити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: