МЗС України обіцяє Росії не зносити пам’ятник воїну-визволителю

МЗС підкреслює, що Україна з великою повагою ставиться до тих, хто боровся з фашизмом, віддав життя за перемогу.

Міністерство закордонних справ закликає Росію не дезінформувати громадськість інформацією про демонтаж пам'ятника воїнам-визволителям у Стриї Львівської області.

Про це сказано в коментарі прес-служби МЗС.

"Напередодні 64-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, коли всі народи світу вшановують тих, хто зупинив нацистські війська, захистив світ і життя мільйонів людей різних національностей, закликаємо російську сторону утримуватися від штучного розпалення пристрастей навколо подібних питань", - сказано в коментарі.

МЗС зазначає, що в останні дні провідні російські ЗМІ активно поширювали інформацію про нібито намір Львівської обласної ради здійснити демонтаж пам'ятника воїнам-визволителям у Стрию й перенести його як експонат у музей тоталітаризму.

"Міністерство закордонних справ зазначає, що прийняте Львівською обласною радою рішення про оцінку діяльності комуністичного режиму й заборону комуністичної ідеології не передбачає яких-небудь дій щодо пам'ятників воїнам, які загинули за звільнення України в боротьбі проти нацистської Німеччини і її країн-сателітів", - сказано в коментарі.

МЗС підкреслює, що Україна з великою повагою ставиться до тих, хто боровся з фашизмом, віддав життя за перемогу.

Нагадаємо, раніше Львівська облрада за ініціативою ВО "Свобода" звернулася до міського голови Стрия та депутатів Стрийської міської ради з вимогою демонтувати пам'ятник радянському воїну-визволителю у центрі міста.

Однак Львівська обласна рада не підтримала проект рішення про демонтаж символіки комуністичного режиму на території області. 

Слідом за львівськими колегами кампанію з ліквідації всіх пам'ятників радянської епохи в області почало і харківське відділення Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Крім того, нещодавно "Свобода" розмістила на вулицях Львова рекламу дивізії СС "Галичина". Розміщення плакатів із символікою дивізії було приурочено до річниці створення дивізії та відбулося в рамках програми "Скарб нації".

Реклама "Галичини" викликала серйозне обурення, зокрема з боку Польщі, де "Галичину" вважають організацією, що воювала проти поляків.

Читайте також:

КПУ ініціює розпуск Львівської облради за "фашистське рішення"

Пам'ятник воїну-визволителю на Львівщині зносити не будуть

У Полтаві вибухнув скандал навколо пам’ятника Гітлеру

Пам’ятник Леніну підірвали з тилу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: