МЗС України обурений дипломатичним демаршем Росії

У МЗС стверджують, що окремі працівники посольства РФ в Україні займаються діяльністю, "несумісною з дипломатичним статусом".

Міністерство закордонних справ України висловлює жаль з приводу демаршу зовнішньополітичного відомства РФ, яке у різкій формі відповіло на вимогу української сторони відкликати двох російських дипломатів.

"Протягом останнього часу українська сторона неодноразово привертала увагу російської сторони до того, що окремі працівники посольства РФ в Україні, а також Генерального консульства РФ в Одесі займаються діяльністю, несумісною з їх дипломатичним статусом. При цьому наголошувалось, що в розпорядженні української сторони є документально підтвердженні факти про їхні дії, які завдають шкоди національним інтересам нашої держави", - сказано у заяві прес-служби українського МЗС.

"Ухвалюючи рішення рекомендувати припинити двома згаданими особами їхньої місії в нашій державі, українська сторона виходила з того, що подальше ігнорування російською стороною цих фактів наноситиме істотну шкоду інтересам національної безпеки України", - йдеться в коментарі МЗС України.

В ньому також наголошується на тому, що з самого початку українська сторона запропонувала не виносити ці питання в публічну площину. "МЗС України розраховувало, що російська сторона, як це прийнято в міжнародній практиці, самостійно здійснить у розумні терміни ротацію згаданих дипломатів, не провокуючи напруження в двосторонніх відносинах. На жаль, цього не відбулося, що спричинило прийняття українською стороною відповідного рішення", - сказано в коментарі МЗС України.

МЗС України розглядає витримане у свідомо загостреній формі повідомлення МЗС РФ від 29 липня як таке, що невиправдано ускладнює українсько-російський діалог, а рішення про "дзеркальну" реакцію щодо українських дипломатів без жодної аргументації, як свідчення небажання розвивати рівноправне партнерство з Україною.

Офіційний Київ висловлює сподівання, що в Москві уважно проаналізують практику діяльності своїх дипустанов в Україні і працюватимуть на зміцнення дружби та довіри у двосторонніх відносинах.

Нагадаємо, українське МЗС отримало від російської сторони офіційний документ стосовно рішення вислати двох українських дипломатів - консула в Санкт-Петербурзі та одного з радників посольства в Москві.

Рішення російської сторони стало реакцією на пропозицію України вислати генконсула РФ в Одесі Олександра Грачова, якого звинуватили в антиукраїнській діяльності, та радника російського посольства Володимира Лисенка.

Читайте також:

Раднику українського посольства дали 10 днів, щоб залишити Росію

Генконсул України в Петербурзі нічого не знає про своє вислання

Росія офіційно повідомила, що висилає українських дипломатів

Москва висилає двох українських дипломатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: