РФ ігнорує інцидент з підстреленою російськими матросами українкою

Україна направила Російській Федерації чергову ноту протесту. Заяви офіційного Києва Кремль ігнорує, стверджують в МЗС.

МЗС України не отримав відповідь російської сторони на свою ноту з приводу вогнепального поранення української громадянки під час стрільб у Севастополі.

Про це повідомив на прес-конференції в.о. першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко.

"Реакції нуль, пройшов майже місяць", - сказав він.

"Нам кажуть, що вона не звернула увагу на табличку, яка була прибита на якомусь заборі. Ну, знаєте, сам полігон знаходиться на відстані 500 метрів від приміщень громадян України. І справа не в тому, що постраждала громадянка України, а якби постраждала громадянка Казахстану, чи РФ ми б в такій же мірі реагували, тому що порушуються правила для проведення військових стрільб", - додав він.

Як відомо, дівчина отримала поранення під час навчань на полігоні Чорноморського флоту Росії в Севастополі. ЧФ РФ заявив про те, що дівчина та кілька інших місцевих жителів проникли на територію полігону, проігнорувавши попереджувальні написи.

Крім того, Костенко повідомив, що Україна направила Російській Федерації чергову ноту у зв’язку із забрудненням акваторії Севастопольської бухти.

За його словами, з кінця липня російські кораблі в бухті "Південна" забруднюють внутрішні води України.

Костенко нагадав, що існує двостороння угода між Україною і Росією, якою передбачається, що в таких випадках російська сторона має негайно допустити до місця забруднення фахівців державних екологічних служб, щоб вони могли взяти проби води й потім вирішити, що робити в такій ситуації.

Разом із тим, за його словами, українських фахівців не допустили в бухту. "Коли наші колеги звернулися у відповідності до цієї угоди щодо того, що треба взяти проби (води), нам сказали, що це пов’язано з Чорноморським флотом (Росії), зона закрита, ми вас туди не пускаємо", - сказав Костенко.

За його словами, це є свідоме порушення двосторонньої угоди.

Читайте також:

Міноборони Росії: ЧФ залишиться в Криму

Російські моряки розлили нафту в акваторії Севастополя

Україна вимагає покарати російських матросів, які підстрелили студентку

Богословська вимагає поділити Севастополь між Україною та Росією

ВідеоРосія ігнорує ноти протесту від України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: