МЗС України викликає росіян для пояснень

МЗС хоче офіційно повідомити дипломату РФ позицію стосовно розгрому в Москві виставки, присвяченої Голодомору.

Міністерство закордонних справ України викликає представника російського посольства для того, щоб надати офіційну позицію Києва стосовно інциденту в Українському культурному центрі в Москві 17 листопада на виставці, присвяченій Голодомору.

Плакат, присвячений Голодомору
УНІАН
Плакат, присвячений Голодомору в Україні.
Про це у вівторок на брифінгу заявив перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко.

Нагадаємо, у приміщенні Культурного центру України в Москві 17 листопада при відкритті виставки "Розсекречена пам'ять", присвяченої Голодомору 1932-1933 років в Україні, декілька людей розгромили експозицію. 

МЗС Росії засудило "хуліганські витівки", а також повідомило, що троє громадян були затримані у зв'язку інцидентом. 

"Ми викликаємо сьогодні радника-посланника посольства РФ в Україні, щоб зробити йому офіційне подання з приводу тих подій, що сталися в українському культурному центрі в Москві, а також звернути увагу, що заява, яка пролунала з боку департаменту МЗС РФ, явно не відповідає дійсності та суперечить просто елементарним історичним знанням", - сказав Огризко. 

МЗС РФ, нагадаємо, заявило в понеділок, що тема голоду 30-х років у Радянському Союзі, жертвами якого стали люди багатьох національностей, зокрема українці, росіяни, казахи й інші народи колишнього СРСР, стала предметом спекуляцій з боку України. 

Російський МЗС також вважає, що тлумачення трагічних подій тих років у якості актц геноциду відносно українського народу є "однобічним спотворенням історії на догоду сучасним кон'юнктурним политико-ідеологічним установкам". 

Керівник прес-служби МЗС України Андрій Дещица відзначив на брифінгу у вівторок, що "перекидатися заявами з цього приводу було б абсолютно нетактовно", і рекомендував "в рамках дружньої партнерської ради" російським колегам, зокрема з департаменту преси та інформації МЗС, "щоб вони читали книги з історії". 

Голод 1932-1933 років в Україні забрав, за різними оцінками, життя від 7 до 10 мільйонів людей.

Разом із тим, "РИА Новости" пишуть про те, за оцінками російських науковців голод 1932-1933 років охопив основні зернові райони СРСР - Україну, Північний Кавказ, Нижнє та Середнє Поволжжя, значну частину Центрально-Чорноземної області, Казахстан, Західний Сибір, Південний Урал. 

Володимир Огризко
УНІАН
Володимир Огризко хоче повідомити російським дипломатам офіційне ставлення України до розгрому виставки в Москві.
За інформацією неназваних російських науковців, в Україні від голоду загинули 3-3,5 мільйона людей.

Нагадаємо, Верховна рада України в листопаді 2006 року визнала Голодомор 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу. 

25 листопада цього року Україна відзначатиме День пам'яті жертв політичних репресій і голодоморів.

ВідеоРозгром виставки, присвяченої Голодомору (Відео з сайту ЄСМ)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: