Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС України вимагає негайно звільнити українських полонених моряків

Російський суд залишив під вартою бранців ще на три місяці.

Українське МЗС висловило протест щодо неправомірного рішення Лефортовського суду щодо подовження тримання під вартою захоплених Росією українських моряків, повідомляє прес-служба відомства.

Міністерство наголошує на незаконності судового процесу та порушенні Росією норм міжнародного права. Зокрема, Конвенції ООН з морського права, яка встановлює імунітет військових кораблів і членів їхніх екіпажів, і Третьої Женевської конвенції 1949 року про поводження з військовополоненими.

Українське відомство вимагає звільнити з-під варти 24 полонених моряків і повернути їх до України. Крім того, просить російську сторону надати медичні документи про стан здоров’я бранців і лікування поранених.

У повідомленні зазначають, що 17 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо застосування тимчасових заходів проти Росії з метою звільнити захоплені військово-морські судна і членів екіпажу. Крім того, МЗС закликало світову спільноту посилити тиск на Росію з тим, щоб усі 24 військовополонені були звільнені.

Як повідомлялося раніше, 17 квітня російський суд залишив українських моряків ще на три місяці – до 24 липня. США засудили рішення Лефортовського суду Москви і назвали його несправедливим і жахливим.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу. 

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії. Нещодавно щодо моряків була проведена комісійна комплексна амбулаторна психолого-психіатрична судова експертиза.

ВідеоВ українських містах влаштували мистецький флешмоб на підтримку полонених моряків

Російська влада готується продовжити арешт 24-м полоненим українським морякам. Судилище заплановане на 17 квітня. У російському полоні наші хлопці вже п'ятий місяць. Про те, що про них не забули і чекають вдома сьогодні нагадували українські митці, які влаштували мистецький флешмоб відразу в кількох містах України.  

В українських містах влаштували мистецький флешмоб на підтримку полонених моряків

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції