МЗС України вимагає від РФ назвати дату та місце повернення українських полонених моряків та кораблів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там закликають Росію виконати рішення Міжнародного трибуналу.

Міністерство закордонних справ України направило до РФ ноту із вимогою назвати дату та місце повернення українських військовополонених моряків та кораблів ВМС.

Про це розповіла заступниця міністра закордонних справ Лана Зеркаль в інтерв’ю Радіо НВ.

"Ми вже підготували дипломатичну ноту до РФ. Сьогодні вона піде в російське МЗС. У ноті ми запитуємо, яким чином ми можемо забрати наші кораблі, коли і де, як наші консули можуть забрати наших хлопців з "Лефортово", - заявила вона.

Окрім цього, Зеркаль розповіла, що МЗС України направить листи усім міністрам закордонних справ світу для того, аби їхні країни звернулись до Росії із закликом виконати рішення Трибуналу та відпустити українських моряків.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Відео Москва продовжує судилище над українськими моряками, попри рішення трибуналу ООН

Сьогодні російський суд розгляне апеляції адвокатів на тримання наших військових під вартою. Українців до судової зали викликають по четверо. Минулого тижня арешт російські судді підтвердили 16 нашим морякам.  

Москва продовжує судилище над українськими моряками, попри рішення трибуналу ООН

Залиште свій коментар

Вибір редакції