МЗС України закликає світ відреагувати на "знищення" у Москві Бібліотеки української літератури

У міністерстві розраховують, що світові структури дадуть належну оцінку спробам знищення єдиного в Росії державного закладу української національної меншини.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на рішенням Москви про передачу фондів Бібліотеки української літератури з метою створення "центру слов'янських культур".

Відповідну заяву МЗС України оприлюднило сьогодні, 22 вересня, повідомили у прес-центрі.

"Намагання російської сторони припинити діяльність Бібліотеки української літератури, зокрема, намір використати її унікальні фонди для створення "центру слов'янських культур", розцінюються в Україні як цілеспрямоване знищення єдиного спеціалізованого державного закладу, створеного за ініціативи української громади і покликаного сприяти забезпеченню її національно-культурних, мовних, інформаційних потреб", - йдеться у заяві.

У міністерстві наголосили, що у Бібліотеці зберігаються унікальні книжкові зібрання. Всі вони формувалися протягом десятиліть за активною участю українських освітніх, бібліотечних, наукових установ, видавництв, української громади Росії.

"Вважаємо неприпустимими будь-які трансформації цього закладу", - йдеться у повідомленні.

Також МЗС України висловило протест російській стороні, привернувши увагу до необхідності виконання нею зобов'язань відповідно до Рамкової конвенції про захист національних меншин від 1 лютого 1995 року, а також інших багатосторонніх та двосторонніх міжнародних договорів, учасницею яких є Російська Федерація, зокрема, щодо забезпечення захисту етнічної, мовної, культурної самобутності однієї з найчисельніших в Росії нацменшин.

"МЗС України закликало російську сторону зберегти Бібліотеку, як культурний осередок багатомільйонної української громади. Створивши належні умови для вільної реалізації прав всіх нацменшин в Україні, розраховуємо на цивілізоване ставлення до українства за кордоном", - додали у МЗС.

У міністерстві також розраховують, що світові правозахисні структури дадуть належну оцінку спробам знищення єдиного в Росії державного закладу української національної меншини.

Нагадаємо, 21 вересня, у Москві співробітники Культурного центру України з російським громадянством захопили будівлю Центру, а призначеного Україною гендиректора Володимира Іонова не пускають на робоче місце. Крім того, у його кабінеті змінено замок.

За словами представника омбудсмена України в Росії Володимира Шрейдлера, співробітники Центру підтримують бойовиків на Донбасі.

Залиште свій коментар

Наступна публікація