МЗС: в Україні не буде російських баз, окрім Севастополя

Грищенко заявив, що створення інших баз, крім існуючої бази ЧФ РФ заборонено Конституцією України.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заперечує, що Україна веде переговори з Росією про розміщення в нашій країні ряду військових баз РФ крім севастопольської.

"Конституцією України заборонено створення інших баз, крім існуючої бази Чорноморського флоту Російської Федерації", - заявив Грищенко в інтерв'ю виданню "КоммерсантЪ-Украина".

Коментуючи припущення про те, що може бути використаний механізм сумісного базування, коли військовослужбовці РФ розмістяться на формально українській базі, міністр відмітив: "Фантазії можуть бути самими різними. А я стверджую, що така можливість не розглядається".

Глава МЗС також підтвердив, що "харківський договір", підписаний президентами України і РФ 21 квітня, не дає відповіді на багато проблемних аспектів перебування на території України ЧФ РФ.

"Підписана угода лише продовжує на 25 років термін перебування російського флоту в Україні, не міняючи умови договорів. Решту всіх проблемних питань належить вирішити в переговорному порядку в рамках підкомісії по ЧФ РФ, - відзначив він. - Сьогодні з'явилася політична воля для знаходження таких рішень, які дозволять флоту нормально функціонувати, неухильно дотримуючись при цьому українського законодавства. Звичайно, переговори – це процес. І я не можу вам гарантувати, що в майбутньому не виникне жодних проблем. Але важливо, що всі ці проблеми перестали носити політичний характер і викликати роздратування на міждержавному рівні. Договір по демаркації сухопутної частини кордону готовий до підписання. Про делімітацію морської частини держкордону ведуться інтенсивні переговори".

Нагадаємо, раніше російська "Независимая газета" повідомила, що РФ має намір відновити базу підводних човнів, що діяла до розпаду СРСР, в Балаклаві, де зараз працює музей, що належить Військово-морським силам України. А також про намір Росії розмістити військові бази в Миколаєві, Одесі і в гирлі Дунаю.

Пізніше президент Віктор Янукович назвав домислами повідомлення про те, що Росія планує розмістити свою базу підвідних човнів у Балаклаві.

Читайте також:

Янукович: російські підводні човни в Україні - це домисли

Російські ЗМІ: РФ створить в Україні нові військові бази

Російський флот пообіцяв захищати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: