МЗС: відмова НАТО допомогти Україні військами - занадто поспішна

"Ми розраховуємо на допомогу НАТО. Інакше навіщо ми так довго співпрацюємо і чому є особливим партнером?", - наголосили у МЗС.

У МЗС України назвали "поспішною" заяву представника НАТО Джеймса Аппатурая про те, що Альянс не має наміру надавати Україні військову допомогу.

"Він поквапився, звичайно, не можна так говорити. А раптом нам знадобиться військова допомога? Ми розраховуємо на допомогу НАТО, якщо вона нам знадобиться. Інакше навіщо ми так довго співпрацюємо і чому є особливим партнером?", - наголосив заступник директора департаменту НАТО МЗС Вадим Пристайко.

У парламентському комітеті із закордонних справ до заяви офіційного представника Альянсу віднеслися стримано. "Аппатурай висловив позицію Альянсу відносно можливих проблем. І чітко позначив кордон участі НАТО в них", - сказав член комітету Олексій Логвиненко (БЮТ).

Він підкреслив, що військову допомогу НАТО надає тільки країнам-членам Альянсу, оскільки за статутом НАТО у разі загрози територіальній цілісності або нападу на одного з членів Альянсу до захисту підключаються всі члени НАТО. "Але, окрім військової допомоги, в НАТО є досить серйозний ресурс впливу по дипломатичних каналах країн НАТО", - відзначив Логвиненко.

Втім, депутат упевнений, що метою співпраці України з Альянсом є зовсім не отримання військової підтримки. "Досвід НАТО потрібен Україні перш за все для модернізації власних збройних сил, введення сучасних систем комплектації озброєння", – додав він.

Трохи інакше на заяву Аппатурая відреагував екс-міністр оборони Олександр Кузьмук. "Така заява спікера НАТО свідчить про ставлення НАТО до нашої країни. Спочатку була заява нового генерального секретаря НАТО про те, що Україна не має близьких перспектив вступу в НАТО, тепер – взагалі неймовірна заява. Виникає питання: як ми далі співпрацюватимемо з НАТО, якщо чуємо таке на свою адресу?", - заявив глава підкомітету з питань військової безпеки і оборони Олександр Кузьмук (Партія регіонів).

Нагадаємо, вчора в ході щотижневого брифінгу офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що "НАТО не має наміру надавати Україні військову допомогу і допомогу в забезпеченні безпеки".

Читайте також:

НАТО не захищатиме територіальну цілісність України

Україна та НАТО доповнили Хартію про партнерство

У МЗС вважають, що співпраця з НАТО робить країну заможнішою

Ющенко затвердив програму вступу України до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: