Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС висловило протест через засудження шістьох кримчан у "справі Хізб ут-Тахрір"

Їх засудили від 7 до 19 років колонії суворого режиму.

Міністерство закордонних справ висловило протест у зв’язку з вироком російського суду шістьом фігурантам ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір", яких звинувачують в участі у терористичній організації.

Заяву оприлюднила пресслужба відомства.

Міністерство наголошує на політичній вмотивованості рішення суду. Зокрема, на це вказують вироки кримським татарам: Муслім Алієв засуджений до 19 років ув'язнення, Инвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усейн Куку - 12 років, Вадим Сірук - 12 років, Арсен Джеппаров - 7 років і Рефат Алімов - 8 років.

"Це ганебне рішення вкотре підтвердило, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується російською окупаційною адміністрацією для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу", - йдеться у заяві.

Українське МЗС закликає міжнародну спільноту засудити рішення Північного суду і посилити політичний і санкційний тиск на Росію, а також звільнити утримуваних на території РФ українців.

Як повідомлялося, російський суд 12 листопада оголосив вирок фігуртам "ялтинської справи". Муслім Алієв засуджений до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усейн Куку - 12 років, Вадим Сірук - 12 років, Арсен Джеппаров - 7 років і Рефат Алімов - 8 років. Відбувати ці терміни вони будуть в колонії суворого режиму. Захист кримських татар планує оскаржити рішення суду. 

Всі всі шестеро були затримані в лютому-квітні 2016 року. Обвинувачені в суді заперечували свою провину. Верховний суд РФ в 2003 році визнав  "Хізб ут-Тахрір" терористичною організацією і заборонив її діяльність в РФ. 

Відео Суд Ростова-на-Дону оголосив вироки шістьом кримцям у справі "Хізб ут-Тахрір"

Від 7 до 19 років колонії суворого режиму - південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив вирок шістьом кримцям у справі "Хізб ут-Тахрір". Їм інкримінували участь в ялтинському осередку організації і замах на захоплення влади в країні.  

Суд Ростова-на-Дону оголосив вироки шістьом кримцям у справі "Хізб ут-Тахрір"

Залиште свій коментар

Вибір редакції